Pierwsza wydana książka o historii Bugatti sprzedana. Poszła za więcej niż twój samochód!

Pierwsza wydana książka o historii Bugatti sprzedana. Poszła za więcej niż twój samochód!

2022-The-EB110-The-Last-Bugatti-Racing-Cars-7

Podaj dalej

W zeszłym tygodniu podczas Monterey Car Week nie tylko samochody trafiały do nowych właścicieli za niebotyczne sumy. Za ogromne pieniądze sprzedano także książkę o historii Bugatti. 

Książka Bugattii za worek pieniędzy

2022-The-EB110-The-Last-Bugatti-Racing-Cars-7

EB110 & The Last Bugatti Racing Cars to książka opublikowana przed wydawnictwo 110%. Pierwszy egzemplarz 440-stronicowej książki został sprzedany za oszałamiające 220 000 zł. To pierwszy egzemplarz, jaki kiedykolwiek został sprzedany. 

Album śledzi rozwój kultowego EB110 i zawiera 700 fotografii z epoki, z których wiele nigdy wcześniej nie zostało publikowanych. 

– To obrazy, tak samo jak tekst, przenoszą czytelnika w niezwykłą opowieść o EB110 – narodzinach, rozwoju i nagłym końcu tego niezwykłego supersamochodu oraz stojącej za nim rewolucyjnej fabryce – powiedział Julius Kruta, redaktor książki. – Historia palącej ambicji Romano Artioli, by stworzyć samochód, który podbił świat w futurystycznej fabryce – i tak tragiczne zakończenie tych marzeń – czyta się jak hollywoodzki scenariusz filmowy. 

2022-The-EB110-The-Last-Bugatti-Racing-Cars-7

Okazała się hitem

Jest to druga książka autorów Johanna Petita i Pascala van Mele oraz ich redaktora Kruty. Wcześniej był on „szefem historii” w Bugatti. Ich prace w 2020 roku nad ostatnimi samochodami wyścigowymi z Molsheim okazały się hitem. Postanowili napisać więc kolejną książkę o EB110. 

– Kiedy nasza wcześniejsza książka o ostatnich samochodach wyścigowych Bugatti wywołała zainteresowanie, zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje spora potrzeba kompleksowej pracy nad całą historią Bugatti EB110. Tak, aby uchwycić marzenie, narodziny, rozwój i olśniewający sukces bez baczenia na koszty – powiedział Kruta. 

2022-The-EB110-The-Last-Bugatti-Racing-Cars-7

Rzadka jak EB110

Zespół odpowiedzialny za EB110 & The Last Bugatti Racing Cars pracował niestrudzenie, aby zebrać nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia Artioli i innych kluczowych postaci. Dzięki temu byli w stanie opowiedzieć „czasami szokującą” historię powstania legendarnego supersamochodu.

Książka, limitowana do zaledwie 330 egzemplarzy, będzie równie rzadka jak obiekt, o którym traktuje. Dochód ze sprzedaży pierwszego egzemplarza zostanie przekazany na cele charytatywne. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News