Kierowco, zepsuł ci się Diesel lub benzyniak? Zobacz, czy postawić na nowe czy używane części [PORADNIK]

Kierowco, zepsuł ci się Diesel lub benzyniak? Zobacz, czy postawić na nowe czy używane części [PORADNIK]

Podaj dalej

Każdy z nas chociaż raz w życiu zmierzył się z koniecznością naprawy jakiejś części w swoim samochodzie. Nie jest to oczywiście przyjemny proces, bo wiąże się on z wydaniem zazwyczaj sporej liczby pieniędzy. Twój Diesel lub benzyniak sprawia ci problemy? Nie wiesz na jakie części postawić – oryginalne czy używane? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Wszystko tak naprawdę zależy od części, którą potrzebujesz wymienić. Inaczej zachowasz się przy wymianie sprzęgla, a inaczej przy usterce silnika. Postaramy się przedstawić ci kilka możliwych rozwiązań.

Co zrobić z zepsutym sprzęgłem?

Sprzęgło jest elementem, które często wymaga naprawy. Nic dziwnego, codziennie je w końcu eksploatujemy. Jeśli zepsuło ci się sprzęgło to warto udać się do producenta i kupić oryginalny zamiennik. To zagwarantuje ci dobrą jakość i długą żywotność. Jeśli zdecydujesz się na zakup u niezależnego dystrybutora to wcale jednak nie musisz stracić na jakości. Produkt również będzie porządny, a ty zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Co z silnikiem i innymi częściami?

mechanik warsztat naprawa

Praktycznie wszystkie części samochodu takie jak amortyzatory, układ hamulcowy, zawieszenie, łożyska, czy filtry są dostępne do zakupu zarówno w firmach dystrybucyjnych jak i u oryginalnych producentów. Przy każdym tego typie zakupu trzeba zachować należytą ostrożność. Często decydujemy się na rzeczy tanie i nie ma w tym nic złego, jednak trzeba korzystać z firm o szanowanej opinii na rynku. Jeśli kupimy jakąś część od producenta, który nie ma renomy i na rynku jest od niedawna, to sami narażamy się na przykre niespodzianki. Najlepiej postawić na sprawdzone i solidne firmy, które muszą dbać o swoją renomę i nie sprzedadzą nam niczego trefnego.

Poważna naprawa – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli czeka cię poważna naprawa samochodu, pamiętaj, by skorzystać z usługi sprawdzonego warsztatu. Mechanicy doradzą ci z jakich części skorzystać, a dzięki swoim znajomością, będą w stanie załatwić ci je w promocyjnych cenach. Zaufanie w tym przypadku jest słowem kluczowym. Jeśli masz sprawdzonego mechanika i sprawdzony zakład, nie powinieneś się martwić o jakość wykonanej usługi oraz o to, czy dostarczone części będą oryginalne. A uwierz nam – nie brakuje osób, które tylko czekają na „jeleni”, by wcisnąć im podróbki, które po dwóch jazdach do niczego nie będą się nadawać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News