Kiedy założyć opony letnie? Wielu kierowców cały czas popełnia ten sam błąd. Zobacz, o czym musisz pamiętać!

Kiedy założyć opony letnie? Wielu kierowców cały czas popełnia ten sam błąd. Zobacz, o czym musisz pamiętać!

opony

Podaj dalej

Zastanawiasz się, kiedy wymienić opony z zimowych na letnie? Nic dziwnego. Na dworze coraz cieplej, pogoda także z dnia na dzień jest coraz lepsza. Warto jednak pamiętać, że często bywa to zdradliwe dla wielu kierowców. Kiedy zatem powinno się wymieniać opony z zimowych na letnie? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Kiedy założyć letnie opony? Wielu kierowców cały czas popełnia ten sam błąd…

opony wymiana wiosna

Kolejki u wulkanizatorów pomału cały czas się powiększają. Nic dziwnego, ponieważ wielu kierowców właśnie pod koniec marca decyduje się na wymianę opon z zimowych na letnie. Warto jednak pamiętać, że prognozy pogody często nie są miarodajne i nie warto spieszyć się z wymianą swojego ogumienia. Najlepszy moment do wymiany opon na letnie jest wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz ustabilizuje się na poziomie powyżej 7 stopni Celsjusza.

W takich przypadkach opony zimowe nie spełnią już należycie swojej funkcji i podczas jazdy w takich warunkach tracą swoje wszystkie właściwości oraz znacznie szybciej się zużywają. Dlatego też wydaje się, że idealnym momentem na wymianę opon jest okres w okolicach połowy kwietnia, kiedy to temperatura na zewnątrz w naszym kraju zazwyczaj znacząco się stabilizuje. Finalnie jednak kluczowe są prognozy pogody i to co się dzieje za oknem.

Pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł. Nie popełniajcie błędów wielu kierowców

przebita opona
Fot. pixabay.com

Dlatego też pamiętajcie, by nie popełniać błędu wielu kierowców i nie decydować się na zbyt szybką wymianę swoich opon. Czasem warto nieco dłużej poczekać, by cieszyć się później na drogach odpowiednim bezpieczeństwem i nie mieć problemu z dobraniem niewłaściwego ogumienia do panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News