Japończycy potwierdzają spekulacje. V8 z podwójnym turbodoładowaniem wkrótce trafi do nowych modeli

Japończycy potwierdzają spekulacje. V8 z podwójnym turbodoładowaniem wkrótce trafi do nowych modeli

Spy-Photo

Podaj dalej

Lexus potwierdził, że pracuje nad silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który najpierw będzie wykorzystywany w wyścigach, a następnie trafi do samochodów drogowych.

W komunikacie prasowym opisującym udział Lexusa w przyszłorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nurburgring, zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził, że ​​będzie startować Lexusem LC już trzeci rok z rzędu. Ta wyścigowa odmiana coupe Lexusa będzie napędzana nowym V8 z podwójnym turbo.

Przez co najmniej dwa lata spekulowano, że Lexus pracuje nad tego typu silnikiem. W przypuszczeniach zakładano, że nowy zespół napędowy wyprze 4-litrową, aktualną jednostkę, chociaż póki co firma nie podała jeszcze żadnych szczegółów.

Samochód który trafi w ręce klientów Lexusa i będzie korzystał z tego silnika, to długo oczekiwany Lexus LC F. Osiągi auta będą znacznie wykraczające poza obszar gdzie aktualnie znajduje się zwykły LC 500. Aktualne osiągi flagowego, wolnossącego V8 Lexusa biorą się 5 litrów pojemności, generujących moc 471 KM przy 7100 obr/min 539 Nm przy 4800 obr/min.

Zaprezentowanie nowego V8 w maju, podczas 24-godzinnego wyścigu na Nurburgring, będzie doskonałym sposobem na finalne dostrojenie silnika przed zastosowaniem w innych modelach. Ponadto startujący w wyścigu Lexus LC wyposażony w nowe rozwiązania technologiczne w konstrukcji nadwozia i zawieszenia, mające na celu obniżenie wagi i uzyskanie większej sztywności.

Auto będzie także wyposażone w nowe systemy kontroli stabilności, kontroli trakcji i ABS, z których wszystkie mogą znaleźć zastosowanie w samochodach drogowych Lexusa, które trafią na rynek w przyszłości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News