Lexus LC 500 cabrio - Lepiej już być nie może

Lexus LC 500 cabrio - Lepiej już być nie może

2021-Lexus-LC500-Convertible-2

Podaj dalej

Lexus rozszerza rodzinę samochodów sportowych LC 500 wersję cabrio z miękkim dachem. W środę debiutował on podczas Los Angeles Auto Show 2019.

Model, który zostanie wprowadzony do sprzedaży latem przyszłego roku, przypomina oczywiście coupe, lecz w tym wypadku dach to czterowarswtowy wytrzymały materiał, który został zaprojektowany tak, aby idealnie odtworzyć płynącą linię dachu modelu, jak w nadwoziu coupe. Można go otworzyć lub zamknąć w ciągu około 15-16 sekund, nawet jadąc, ale nie szybciej niż 31 km na godzinę.

Dach będzie oferowany w kolorze czarnym lub beżowym, a kolor nadwozia będzie można wybrać z 10 dostępnych . Wersja cabrio ma kompletnie nową klapę bagażnika, wraz ze zintegrowanym trzecim światłem stopu.

Ponieważ właściciele będą jeździć samochodem w różnych warunkach, LC 500 został wyposażony w zaawansowany system ogrzewania, oraz wydajną klimatyzację. System ten, nazwany przez Lexusa „Climate Concierge” i oferuje między innymi: ogrzewanie górnej części ciała, ogrzewanie szyi i podgrzewanie kierownicy, oraz foteli. Wszystko to, aby zapewnić pasażerom komfort niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Mówiąc o komforcie, kabriolet ma specjalnie zaprojektowane tylne listwy, które pomagają zmniejszyć hałas wiatru. Wewnątrz kierowcy znajdą stylową kabinę ze skórą i tapicerką Alcantara. Inne ważne elementy to aluminiowe pedały, system oświetlenia otoczenia i 10,3-calowy system informacyjno-rozrywkowy, pozwalający na integrację z Android Auto, Amazon Alexa i Apple CarPlay.

Kabriolet jest standardowo wyposażony w Lexus Safety System +, który obejmuje system przedkolizyjny z wykrywaniem pieszych, alarm o zjechaniu z pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu i dynamiczny tempomat. Dostępne są również inteligentne światła drogowe i monitor martwego pola z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym z tyłu.

Lexus nie opublikował szczegółowych specyfikacji, ale kabriolet w dalszym ciągu wyposażony będzie w 5-litrowy silnik V8, który osiąga moc 471 KM i moment obrotowy 539 Nm. Moc przekazywana jest za pomocą 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów, na tylne koła. Wersja cabrio wyposażona jest w specjalny aluminiowy wspornik zawieszenia, oraz nowy układ wydechowy, które poprawiają komfort jazdy.

Ceny pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że Lexus będzie oferował limitowany model nazwany Inspiration Series. Mocno limitowany, ponieważ w planach jest jedynie 100 sztuk.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News