Wyjątkowa Tesla na sprzedaż za astronomiczną kwotę 5,8 mln złotych. Według sprzedającego to okazja!

Wyjątkowa Tesla na sprzedaż za astronomiczną kwotę 5,8 mln złotych. Według sprzedającego to okazja!

Podaj dalej

Na rynku wtórnym pojawiła się prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Oryginalna Tesla Roadster została wyceniona na oszałamiające 5,84 mln złotych. Skąd tak wysoka cena minimalna? Wydaje się, że właściciele tych samochodów sprawdzają rynek pod kątem Tesli jako samochodu kolekcjonerskiego. 

Czy to będzie klasyk?

tesla-roadster2

Od lat niektórzy ludzie z branży spekulują, że oryginalna Tesla Roadster może stać się bardzo popularnym samochodem kolekcjonerskim. 

I rzeczywiście, samochód na papierze ma wszystkie cechy, by stać się klasykiem. W latach 2008 – 2011 wyprodukowanych zostało tylko około 2500 egzemplarzy Roadstera. 

W pewnym sensie niektórzy uważają go za samochód, który zapoczątkował elektryczną rewolucję. To właśnie on miał popchnąć przemysł do stosowania akumulatorów litowo-jonowych w pojazdach elektrycznych. 

tesla-roadster-3

Roadstera można kupić dużo, dużo taniej

Kilka lat temu na rynku pojawił się wczesny prototyp Tesli Roadster za milion dolarów (3,9 mln złotych). Później okazało się jednak, że był to samochód o numerze VIN 32. Jeśli zaś chodzi o wersje produkcyjne, ich cena waha się w granicach 50 000 – 70 000 dolarów (195 tys. – 270 tys. złotych). 

Według informacji zawartych w aukcji, Tesla Roadster ma numer VIN 2500, co oznacza, że jest ostatnim oryginalnym Roadsterem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Samochód jest utrzymany w oryginalnym stanie i na liczniku ma przejechanych tylko 200 kilometrów.

tesla-roadster

W opisie aukcji czytamy:

Oferujemy wyjątkową możliwość zakupu ostatniego zbudowanego Roadstera o numerze VIN 2500. To nie tylko ostatni Roadster, który opuścił fabrykę, został też przygotowany w szczególny sposób. Dostępny jest w wyjątkowej błyszczącej bieli i specjalnej biało-czarnej tapicerce w środku. Ma również unikalny dyfuzor i plakietkę VIN 2500. Samochód nigdy nie był zarejestrowany i ma oryginalny przebieg ok. 200 kilometrów. Pokrycie kierownicy, hamulca ręcznego itp. są oryginalne. Akumulator był utrzymywany na idealnym poziomie, a samochód serwisowany. Wyobraź sobie, że straciliśmy szansę na posiadanie Ferrari 250 GTO, zanim ceny naprawdę wzrosły. Teraz macie tę szansę z wyjątkowym samochodem kolekcjonerskim od najbardziej wartościowego producenta samochodów na świecie.

tesla4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News