Genialna aktualizacja Google Maps! Korzystanie z aplikacji jeszcze nigdy nie było tak proste [PORADNIK]

Genialna aktualizacja Google Maps! Korzystanie z aplikacji jeszcze nigdy nie było tak proste [PORADNIK]

google maps

Podaj dalej

Choć Google Maps cały czas jest aplikacją nawigacyjną numer 1 na świecie, gigant z Ameryki nie przestaje jej udoskonalać. Dziś pojawiła się nowa aktualizacja, która ucieszy głównie użytkowników telefonów z systemem iOS. Kierowcy czekali na to od bardzo długiego czasu! 

Genialna aktualizacja Google Maps

Firma Google zaktualizowała dziś swoją aplikację Google Maps na iPhone, dodając obsługę widżetów. Można je zaimplementować zarówno do widoku Today View, jak i ekranu głównego. Korzystanie z aplikacji jeszcze nigdy nie było tak proste. 

Google Maps otrzymuje kolejne aktualizacje na iPhone’y nie bez powodu. Przez długi czas Google nieco zaniedbywał system iOS. Modyfikacje aplikacji, które trafiały na Androida, albo nie pojawiały się na iPhone’ach w ogóle, albo ich wprowadzenie trwało okropnie długo. 

Apple rozwija jednak swoje własne Mapy, dlatego Google Maps nie chce zostać w tyle. Widżety to opcja, która pozwoli na korzystanie z nawigacji w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe. 

W końcu są!

Istnieją dwie oddzielne opcje widżetów. Pierwsza z nich pozwala użytkownikom sprawdzić warunki ruchu, godziny otwarcia sklepów, recenzje restauracji i inne informacje dotyczące danej lokalizacji. Druga z kolei umożliwia znajdowanie miejsc znajdujących się w pobliżu – takich jak restauracje, stacje benzynowe czy sklepy spożywcze. 

Widżety mogą być używane również do szybkiego dostępu do wskazówek dojazdu do domu, pracy albo innych zapisanych w pamięci miejsc. Mają także interfejs wyszukiwania dostępny do wprowadzania wskazówek bezpośrednio z ekranu głównego telefonu. 

Jak włączyć widżety Google Maps? To bardzo proste. Wystarczy przejść do widoku „Today View” lub na ekranie głównym i aktywować przycisk „+”. Wcześniej należy oczywiście zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Teraz nie pozostaje już nic jak cieszyć się najprostszym w użyciu Google Maps w historii. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News