31 nowych BMW dla Policji

31 nowych BMW dla Policji

Podaj dalej

Prawie 7 161 000 zł. policja przeznaczy na zakup nowych BMW serii 3. Flota nieoznakowanych radiowozów policji wkrótce powiększy się o 31 nowych aut. Raz jeszcze Przetarg na dostarczenie nieoznakowanych radiowozów wygrało BMW, a samochody dostarczy gdański diler marki. Średnio każdy egzemplarz będzie kosztował około 231 tys. zł.

Jak nieoficjalnie ustalił dziennik.pl, policja zakończyła przetarg na zakup 31 nowych radiowozów. Obecnie w służbie policji jest 140 nieoznakowanych BMW serii 3. Potrzeby były MSWiA były konkretnie sprecyzowane. Miały to być sedany z rozstawem osi nie mniejszym niż 2700 mm, nie mogą być też krótsze niż 4630 mm i niższe niż 1540 mm.

Pod maską musiał pracować silnik benzynowy o pojemności minimum 2 litrów w 241 KM. Każdy samochód, który dostarczony zostanie policji musi też rozpędzać się do setki w mniej niż 6 sekund. Do przetargu stanęło trzech dilerów oferujących auta dwóch marek: BMW i Škody. Czesi nie mają jednak modelu odpowiadającego wymaganiom policji. Najbliżej był Superb, ale to nie sedan, a liftback. Stąd padło na BMW.

Polscy policjanci w samym październiku rozbili już 3 BMW

Dziennik.pl informuje, że ostatecznie najkorzystniejszą propozycję przedstawiała firma z Gdańska. Za 31 egzemplarzy BMW serii 3 policja będzie musiała zapłacić 7 161 000 zł. Samochody trafią do funkcjonariuszy do 28 czerwca 2019 roku.

źródło: dziennik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News