Zastanawiasz się co widzi auto, które samo się kieruje? Oto odpowiedź

Zastanawiasz się co widzi auto, które samo się kieruje? Oto odpowiedź

Podaj dalej

Jak autonomiczny samochód postrzega świat dookoła? Film opublikowany przez Waymo daje konkretną odpowiedź, przedstawiając charakterystykę działania lidaru, radarów i kamer. Wszystko to w 360 stopniach.

Ludzie boją się samokierujących się samochodów (i jest to całkowicie naturalne). Aby spopularyzować takie pojazdy konieczne będzie nie tylko obniżenie ich cen czy zwiększenie zasięgu, ale też przekonanie społeczeństwa o tym, że warto im zaufać.

Waymo, czyli zespół, który rozpoczynał prace nad autonomicznymi samochodami pod skrzydłami Google, postanowił przybliżyć tę technologię ludziom w bardzo interesujący sposób. Opublikował mianowicie film, który pozwala zobaczyć, co widzi takie auto – tak jak ono, a więc w 360 stopniach.

Podczas filmu można przyjrzeć się temu, jak samochód widzi świat, na co zwraca uwagę i (oczywiście bardzo ogólnie) jak to wszystko – lidary, radary, czujniki i kamery – działa. A działa coraz lepiej, dlatego też należąca teraz do Alphabetu firma chce ruszyć z „autonomicznymi usługami” jeszcze w tym roku.

Od początku testów autonomiczne samochody Waymo przejechały już około 6,5 miliona kilometrów. A oto, co widziały:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News