Zaprezentowano nowe BMW M850i xDrive w wersji kabrio. Ma wysuwaną klatkę bezpieczeństwa

Zaprezentowano nowe BMW M850i xDrive w wersji kabrio. Ma wysuwaną klatkę bezpieczeństwa

Zaprezentowano nowe BMW M850i xDrive w wersji kabrio. Ma wysuwaną klatkę bezpieczeństwa

Podaj dalej

Na miesiąc przed oficjalnym debiutem na salonie samochodowym w Los Angeles, BMW zaprezentowało zdjęcia sportowej serii 8 z otwieranym dachem.

Pojazd trafi do salonów sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r., a głównym rynkiem zbytu będą Stany Zjednoczone. Tak jak w BMW M850i xDrive w nadwoziu coupe, do napędu posłuży 4,4-litrowy silnik V8 z dwiema turbinami, co zapewni 523 KM oraz 553 Nm maksymalnego momentu obrotowego. 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów przekazuje napęd na wszystkie cztery koła, choć w planach jest także wypuszczenie wersji jedynie z napędem na tył.

Luksusowy kabriolet ma przyspieszać do setki w 3,8 sekundy (0,2 sekundy wolniej od coupe) oraz rozpędzać się maksymalnie do 250 km/godz. To całkiem imponujące parametry jak na auto ważące tyle co SUV (ponad 2 tony). Za bezpieczne hamowanie odpowiada układ zaprojektowany przez M Performance, a na 20-calowych obręczach fabrycznie założone są wydajne opony Michelin Pilot Sport 4S.

Miękki, składany dach otwiera się i zamyka w ciągu 15 sekund, nawet przy prędkości 50 km/godz. Za tylnymi siedzeniami można zamontować deflektor wiatrowy dla zredukowania turbulencji, ale trzeba go wozić w bagażniku, gdy nie jest wykorzystywany. Ciekawą opcją dla miłośników jazdy z otwartym dachem jest ciepły nawiew na kark (z foteli) na chłodniejsze dni. Ponadto, gdy czujniki wykryją, że samochód będzie dachował, zza tylnych siedzeń wysunie się półklatka bezpieczeństwa (rollbar)!

Jak przystało na flagowy model, wnętrze jest wyjątkowo ekskluzywne. Na desce rozdzielczej znajduje się duży cyfrowy wyświetlacz prezentujący wybrane parametry, a na środkowej konsoli kolejny ekran z bogatym infotainmentem. Fotele pokryto jasną, delikatną skórą Merino, a nabywcy mogą zdecydować się także na kontrastujące szwy, aby zindywidualizować swój egzemplarz. Co rzadkie w kabrioletach, tylne siedzenia mają normalne wymiary, dlatego autem komfortowo mogą podróżować 4 osoby. Opcjonalnie można je złożyć na płasko dla zwiększenia powierzchni bagażowej.

BMW M850i xDrive Convertible to rozgrzewka przed premierą nowego BMW M8, który tak jak seria 8 będzie dostępna w nadwoziach coupe i kabriolet.

Gorące testy BMW serii 8 Cabrio

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News