We Wrocławiu odbędą się zawody motocykli elektrycznych

Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych podjęła się organizacji SmartMoto Challenge we Wrocławiu.

We Wrocławiu odbędą się zawody motocykli elektrycznych
Podaj dalej

SmartMoto Challenge to międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych. Rywalizują na nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują motocykl elektryczny od podstaw.

W trakcie trwania zawodów na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się także dwudniowy Festiwal Elektromobilności współorganizowany z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej PWr, podczas którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive oraz związane z szeroko pojętą elektromobilnością.

Odwiedzający wydarzenie będą mogli doświadczyć przejażdżki pojazdami elektrycznymi (m.in. Teslą Model S i X czy Toyotą Prius Plug-in Hybrid, skuterami, rowerami czy hulajnogami). Liczne atrakcje przygotowano również dla dzieci m.in. strefę gier ekologicznych, fabrykę baniek mydlanych oraz zabawy sportowe.

Festiwal Elektromobilności odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej (pl. Grunwaldzki 11) oraz na Pasażu Studentów PWr.

SmartMoto Challenge polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu crossowego motocykla elektrycznego. Studenci w procesie projektowania muszą uwzględnić ramę, poszycie, zawieszenie, układ hamulcowy, sterowanie, zasilanie oraz inne elementy pojazdu.

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych. SmartMoto Challenge odbędzie się na kampusie Politechniki Wrocławskiej w dniach 24-25 sierpnia br. oraz na torze off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (ul. Chopina) w dniu 26 sierpnia w godzinach 10:00-16:00.

W zawodach będzie uczestniczyć 7 motocykli zbudowanych przez studentów z Polski i Rosji.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Energii, Minister Infrastruktury, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Środowiska oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Miasta Wrocław. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dzięki zwycięstwu w programie „Aktywny Dolny Śląsk”.

Źródło: Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych – ORPA.PL

Przeczytaj również