Volkswagen Touareg V8 TDI dzięki kuracji ABT stał się 493-konnym Super SUV-em

Volkswagen Touareg V8 TDI dzięki kuracji ABT stał się 493-konnym Super SUV-em

vw-touareg-abt-tuning-1

Podaj dalej

Ile mocy potrzebuje SUV, by być godnym prefiksu „Super”? Producenci samochodów mogą mieć na ten temat różne zdanie. Dla nas 493 konie mechaniczne i moment obrotowy bliski 1000 Nm załatwia sprawę. 

Panie i panowie – powitajmy serdecznie 493-konnego Volkswagena Tourega po kuracji popularnego tunera ABT. 

Niemieckie rodzine wozidło z dużym prześwitem kryje pod swoją maską 4-litrowy wysokoprężny silnik TDI, który oryginalnie produkuje zdrowe 422 KM i 900 Nm. Dodatkowe 78 koni mechanicznych i 70 Nm momentu obrotowego to już zasługa oprogramowania wgranego przez tunera. 

Z taką mocą może nie powinieneś ścigać się z Lamborghini Urusem, czy Bentleyem Bentayga. Ale możesz za to skusić się na dodatkowe opcje dostępne w katalogu ABT. Obejmują one m. in. 22-calowe felgi, które obniżą wysokość jazdy o 38 mm. 

Wnętrze można dopasować do gustu każdego klienta, więc w zależności od tego, czego szukasz, tuner prawdopodobnie zaspokoi twoje żądania. 

Począwszy od deski rozdzielczej otulonej Alcantarą, kierownicy, konsoli środkowej, siedzieć i paneli drzwi, przez kontrastowe przeszycia i wykończenia z włókna węglowego – wszystko to znajdziemy w katalogu ABT. Aby nie zapomnieć, z czym mamy do czynienia, na masce i tylnej klapie znalazło się też logo ABT oraz dedykowane światła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News