To najbardziej awaryjne 10-letnie samochody. Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

To najbardziej awaryjne 10-letnie samochody. Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

To najbardziej awaryjne 10-letnie samochody. Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach wielu kierowców decyduje się na zakup używanych samochodów, co nie powinno nikogo z nas specjalnie dziwić. Warto jednak pamiętać przy tego typu wyborze, by sięgnąć po odpowiedni samochód, w przeciwnym razie możemy bowiem narazić się na wysokie koszty z powodu naprawy takich samochodów. Jakie 10-letnie samochody najlepiej omijać? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym przedstawiamy najnowsze wyniki raportu TUV.

To najbardziej awaryjne 10-letnie samochody. Pod żadnym pozorem ich nie kupuj!

zparkowany samochod

Zestawienie TUV jest bardzo pomocne dla osób, które myślą o kupnie auta używanego. Z tego zestawienia możemy dowiedzieć się, jakie auta często się psują, co pozwoli nam odwieść się od pomysłu zakupu niektórych modeli. TUV w swoich rankingach zazwyczaj grupuje poszczególne samochody według ich wieku oraz określa odsetek egzemplarzy z usterkami z ogólnej liczby samochodów. Im niższy ten odsetek, tym auto jest bardziej niezawodne i godne polecenia. Cały raport powstaje na bazie danych, które są zbierane podczas okresowych przeglądów technicznych aut na terenie Niemiec.

Pamiętajcie jednak, że w rankingu znajdują się tylko i wyłącznie modele samochodów, które pojawiły się w Niemczech na badaniach technicznych w liczbie minimum 10 tysięcy egzemplarzy. W przypadku, gdy ten warunek nie został spełniony, auto nie widnieje w rejestrze i nie zobaczycie go w naszym zestawieniu. Jesteście ciekawi jak prezentuje się ranking najbardziej awaryjnych samochodów wraz ze wskaźnikiem usterek w procentach? Już go wam prezentujemy poniżej. Ciekawe, czy będziecie zaskoczeni pozycją niektórych samochodów.

Tych samochodów unikaj jak ognia, jeśli nie chcesz wydać milionów na naprawy

sprzedawali powypadkowe samochody jako nowe freepik
www.freepik.com/rawpixel

Najbardziej awaryjnym 10-letnim samochodem według tego zestawienia został wybrany model Dacia Logan ze wskaźnikiem usterek w procentach w wysokości 36,8 proc. Drugie miejsce zajął Fiat Panda (34 proc.), natomiast trzecia lokata przypadła Kia Picanto (33,7 proc.). Kolejne lokaty w tymże rankingu przypadły takim modelom jak Dacia Sandero, Renault Kangoo, Renault Twingo, Fiat Punto, Peugeot 207, Renault Clio oraz Suzuki Swift. Jesteście zaskoczeni, że takie właśnie modele znalazły się w tym zestawieniu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News