Słuchasz muzykę w samochodzie? Lepiej przestań, bo od teraz grozi Ci za to ogromny mandat!

Słuchasz muzykę w samochodzie? Lepiej przestań, bo od teraz grozi Ci za to ogromny mandat!

muzyka radio samochod wzmacniacz

Podaj dalej

Nie ma na świecie kierowcy, który podczas jazdy samochodem nie włączyłby w radiu swojej ukochanej muzyki. To rytuał każdego kierowcy i tak jest od wielu lat. Warto jednak pamiętać, by zachować w tym umiar. Zbyt głośne słuchanie muzyki może spowodować, że zostaniemy ukarani surowym mandatem. A tego raczej każdy z was wolałby raczej uniknąć.

Słuchasz muzykę w samochodzie? Przestań, bo grozi Ci za to ogromny mandat karny!

Głośna muzyka rozprasza kierowcę

Policjant podczas rutynowej kontroli może ukarać kierowcę mandatem za zbyt głośne słuchanie muzyki. Oczywiście, takie sytuacje często się nie dzieją, ale funkcjonariusze mają takie prawo. Jeśli traficie zatem na niezbyt przyjemnego i złośliwego funkcjonariusza, to możecie spodziewać się otrzymania kary. Na jakiej podstawie? Już wam tłumaczymy, bo w przepisach nie jest to jasno uregulowane.

Funkcjonariusze mogą was ukarać mandatami podczas kontroli z powodu tworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Skąd ten pomysł? A no stąd, że słuchanie zbyt głośno muzyki może spowodować, że nie będziecie podczas jazdy słyszeli sygnału nadjeżdżającej karetki czy straży. A to już jest podstawa do tego, abyście zostali ukarani mandatem.

Słuchanie muzyki a mandat. Brzmi to absurdalnie, ale taka niestety jest prawda

mandat muzyka samochod

Mandat w takich sytuacjach może wynosić od 250 do 500 złotych. Jego kwota zależna jest oczywiście od interpretacji całej sytuacji przez funkcjonariusza. Policjanci najczęściej nie decydują się na karanie w takich sytuacjach kierowców, ale wystarczy, że traficie na funkcjonariusza, który ma zły humor i problem gotowy. A warto chyba, byście byli na to przygotowani i wiedzieli gdzieś z tyłu głowy, że taka kara może was spotkać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News