Powstała zupełnie nowa stacja benzynowa! Takich innowacji nie było tam od dawna

Powstała zupełnie nowa stacja benzynowa! Takich innowacji nie było tam od dawna

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Od dłuższego czasu stary budynek po stacji paliw w Legnicy na osiedlu Kopernika świecił pustkami. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemal przez 10 lat. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że w tym miejscu powstanie zupełnie nowa stacja benzynowa, a mieszkańcy Legnicy przeżyją prawdziwe deja vu.

Powstanie zupełnie nowa stacja paliw w Legnicy. Mieszkańcy nie ukrywają zadowolenia

Stacja benzynowa
Fot. pixabay.com

Od 10 lat przy al. Piłsudskiego w Legnicy stoi zupełnie zapuszczony budynek, który wcześniej był częścią stacji benzynowej. Urząd Miasta w Legnicy postanowił coś z tym zrobić i wiele wskazuje na to, że niedługo znów będzie działać tam stacja paliw, ku uciesze tamtejszych mieszkańców, którzy znowu będą mogli tam tankować swoje samochody.

Zastępca prezydenta Legnicy – Jadwiga Zienkiewicz poinformowała w ostatnim czasie, że owa nieruchomość w dalszym ciągu jest własnością Gminy Legnica i będzie pozostawała w użytkowaniu wieczystym osoby prawnej. W marcu 2022 roku Prezydent Miasta Legnicy wydał oficjalną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, które miałoby polegać na rozbudowie i remoncie stajci paliw płynnych i gazu LPG.

Mieszkańcy Legnicy będą mogli tankować w kultowym dla nich miejscu

Stacja benzynowa
Fot. pixabay.com

Mieszkańcy Legnicy nie ukrywają zadowolenia, że będą mogli znowu tankować swoje samochody w miejscu, do którego chętnie przyjeżdżali w ubiegłych latach. Szkoda tylko, że ceny paliwa – zarówno diesla, benzyny i LPG w dalszym ciągu są na bardzo wysokim poziomie i niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się wkrótce zmienić. Niestety…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News