Nie wiesz co zrobić ze starymi oponami? Poznaj ten niezawodny sposób! Dzięki temu unikniesz mandatu

Nie wiesz co zrobić ze starymi oponami? Poznaj ten niezawodny sposób! Dzięki temu unikniesz mandatu

opony wymiana wiosna

Podaj dalej

Wielu kierowców przy wymianie opon z powodu ich nadmiernej eksploatacji nie wie co z nimi zrobić. Niektórzy decydują się wyrzucać je gdzie popadnie, a przecież warto pamiętać, że ogumienie rozkłada się w środowisku kilkaset lat. Dlatego też warto pamiętać, by o stare opony odpowiednio zadbać i dobrze je zagospodarować.

Zobacz na GeekBlog.pl: Czy w Counter-Strike Global Offensive ustawiane są mecze?

Stare opony – co z nimi zrobić?

zmiana opon

Jeśli chcesz pozbyć się starych opon, najprostszym rozwiązaniem będzie rzecz jasna pozostawienie ich w zakładzie wulkanizacyjnym. Niektóre zakłady nie robią tego jednak za darmo – oczekują za to dodatkowej opłaty. W takim przypadku warto pomyśleć o oddaniu ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK), gdzie za darmo możesz zostawić jeden komplet opon.

Oprócz tego masz do dyspozycji jeszcze kilka rozwiązań, mniej lub bardziej wygodnych. Jednym z nich jest skorzystanie z Centrum Utylizacji Opon, ale musisz być świadom, że jeśli masz do oddania tylko jeden czy dwa komplety, to nie masz tam czego szukać. Firma zbiera minimum 250 sztuk opon samochodowych od jednego klienta. Możesz zawsze też spróbować je sprzedać, jednak jeśli sam wiesz, że są one w kiepskim stanie, to może być typowa walka z wiatrakami.

Nie wyrzucaj ich do śmieci!

opony-prosty-trik-zaoszczedzic-pieniadze2

Pamiętaj, że wyrzucanie opon do śmietnika czy jakichkolwiek publicznych jest jest zabronione. Grozi za to mandat i kara grzywny w wysokości nawet kilkuset złotych. Warto dlatego też odpowiednio zainteresować się tematem, niż zapłacić później za swoją niewiedzę, z powodu wyrzucenia ich do kontenera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News