Nie przepadasz za Google Maps? Oto 5 najlepszych bezpłatnych nawigacji GPS na telefon!

Nie przepadasz za Google Maps? Oto 5 najlepszych bezpłatnych nawigacji GPS na telefon!

Podaj dalej

Dla większości osób jazda samochodem bez włączonej nawigacji GPS jest bardzo trudna. Jej rola w naszym codziennym życiu jest nieoceniona, zwłaszcza podczas podróży w dużych miastach, których kompletnie nie znamy. Większość wbudowanych urządzeń sporo kosztuje, dlatego też kierowcy decydują się na korzystanie z aplikacji GPS w samochodzie. Jakie aplikacje są najlepsze, kiedy nie przepadacie za Google Maps? Z której warto korzystać? Tego dowiecie się w naszym artykule!

Aplikacje GPS na smartfony są niezwykle aktualne, co jest ich dużym plusem. W przypadku podłączenia do internetu cały czas otrzymujemy informacje o korkach oraz najszybszych możliwych trasach. Bezpłatne nawigacje są bardzo rozbudowane, dzięki czemu nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby cieszyć się dobrym GPS. Które z nich wydają się być najlepsze?

Google Maps – hit czy kit?

google maps telefon

Wielu z was zapewne korzysta z usług Google Maps, które są najbardziej popularną nawigacją na smartfona. Aplikacja jest fabrycznie zainstalowana we wszystkich smartfonach z Androidem i charakteryzuje ją dużą poręczność. Plusem tej aplikacji bez wątpienia jest możliwość sprawdzenia widoku satelitarnego czy terenowego miasta oraz możliwość skorzystania z trybu Street View. Google Maps ma jednak również wady – aplikacja ta nie ostrzega przed kontrolami drogowymi czy radarami oraz często pokazuje niekorzystne dla nas trasy. Czy mamy jednak na rynku jakieś lepsze alternatywy?

Yanosik – popularna polska aplikacja

Yanosik to polska nawigacja, która powstała w 2010 roku. W aplikacji mamy wbudowanego asystenta drogowego, który z wyprzedzeniem ostrzega nas przed kontrolami radarowymi, fotoradarami i nieoznakowanymi radiowozami. Yanosik wyposażony jest także w funkcję wideorejestratora, co jest szczególne przydatne w przypadku różnego rodzaju kolizji. Minusem aplikacji jest fakt, że w niektórych zagranicznych krajach dane aplikacji są niekompletne, co uniemożliwia komfortową podróż.

Maps.me – dobry wybór, jeśli szukasz nawigacji offline

google maps

Maps.me doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy mamy mało pakietu internetu, a zależy nam na bezpiecznym dotarciu do celu. To rosyjska aplikacja, która pracuje w offline i informuje nas o fotoradarach czy dogodnych miejscach do postoju. Aplikacja nie jest rozwinięta jak Google Maps czy Yanosik, ale mimo wszystko nadal jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Z pewnością to ciekawa alternatywa dla osób, które nie lubią mieć wiecznie włączonego internetu na smartfonie.

Sygic GPS Navigation – dynamiczny asystent pasa ruchu zdecydowanie na plus

Aplikacja Sygic GPS Navigation pochodzi ze Słowacji. Można bez problemu korzystać z niej w trybie offline, a przy połączeniu z internetem Sygic informuje nas o zagrożeniach na drodze. Dużym plusem aplikacji jest dynamiczny asystent pasa ruchu, który ułatwia nawigację w mieście i poza nim. Aplikacja potrafi również nagrywać trasę, czy pomaga nawet w znalezieniu miejsca parkingowego. Z pewnością są to funkcje, które odróżniają tą aplikację od innych propozycji dostępnych na rynku.

Waze – przejrzysty interfejs to podstawa

Apple CarPlay

Waze to aplikacja podobna do polskiego Yanosika, która powstała w 2006 roku. Aplikacja jest chwalona przez wielu użytkowników za przejrzysty interfejs oraz doskonałe aktualizacje. Waze wskaże ci, która z możliwych tras jest najszybsza i dlaczego. Aplikacja dynamicznie dostosowuje się do warunków drogowych i często poleca zmianę trasy na szybszą. Apka działa w całej Europie, a jej wadą jest brak możliwości korzystania z niej w trybie offline.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News