Kobiety są lepszymi kierowcami od mężczyzn? Szokujące wyniki najnowszych badań

Kobiety są lepszymi kierowcami od mężczyzn? Szokujące wyniki najnowszych badań

diesel benzyna unia wyrok

Podaj dalej

Z najnowszych badań jednoznacznie wynika, że kobiety są lepszymi kierowcami od mężczyzn. Skąd ten wniosek? Przede wszystkim na podstawie wystawionych mandatów karnych, którymi znacznie częściej karani są przedstawiciele płci męskiej. Kobiety częściej przestrzegają przepisów i rzadziej doprowadzają do kolizji. Zapoznajcie się ze szczegółowymi wynikami badań, które dla wielu mogą okazać się nieco szokujące.

Kobiety są lepszymi kierowcami od mężczyzn? Wyniki badań WHO nie pozostawiają wątpliwości!

Instytut Transportu Samochodowego w ostatnim czasie przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Z badań jednoznacznie wynika, że kobiety są o wiele mniej zagrożone śmiercią z powodu wypadku rogowego od mężczyzn. Ryzyko spowodowania wypadku dla kobiet jest o cztery razy niższe niż dla mężczyzn! Wpływ na to ma styl jazdy oraz przestrzeganie przepisów przez przedstawicieli obu płci. Warto jednak wspomnieć, że obrażenia, jakie kobiety ponoszą podczas wypadków są o wiele poważniejsze od tych, które dotyczą mężczyzn.

– Warto jednak podkreślić, że większość testów oceniających bezpieczeństwo pasażerów pojazdów wykorzystuje jedynie modele przeciętnego mężczyzny, a więc nie odzwierciedlają one specyficznych cech fizycznych i potrzeb pań. Dlatego jednym z postulatów Światowego Programu Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2021-2030 autorstwa WHO, jest wprowadzenie do prób zderzeniowych manekinów odzwierciedlających ciało kobiety – poinformował przedstawiciel ITS Mikołaj Krupiński, cytowany przez serwis Interia.

Kobiety rzadziej doprowadzają do wypadków i nie wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu

W ubiegłym roku, według danych przedstawionych przez ITS, w Polsce podczas wypadków drogowych zginęło 530 kobiet. Jest to znacznie mniejsza liczba niż mężczyzn, którzy jednak częściej są ofiarami wypadków drogowych. Kobiety dodatkowo o wiele rzadziej od mężczyzn wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, ponieważ w ubiegłym roku było jedynie 8 proc. takich przypadków ze wszystkich zatrzymań kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. 20 proc. kobiet z kolei zostało złapanych przez policję z powodu jazdy z nadmierną prędkością. Panowie, niech te wyniki dadzą wam do myślenia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News