Kierowcy zawodowi mają poważne problemy! Czekają ich duże kary i ogromne zmiany!

Kierowcy zawodowi mają poważne problemy! Czekają ich duże kary i ogromne zmiany!

Kierowca zawodowy spędza bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej

Podaj dalej

Stało się – ostatnie wydarzenie w Katowicach, w którym 19-latka została śmiertelnie potrącona przez kierowcę autobusu sprawiła, iż rząd musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Mateusz Morawiecki podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, przyznał, że możemy spodziewać się zaostrzenia przepisów dotyczących kierowców zawodowych. Kierowcy zawodowi mają zatem spore problemy – czekają was ogromne zmiany i duże kary!

Kierowcy zawodowi będą ostrzej karani! Czekają was ogromne zmiany!

Duże zarobki kierowców zawodowych wymagają poświęceń
fot. aleksandarlittlewolf / freepik.com

Przypomnijmy, że w sobotę 31 lipca w Katowicach, 30-letni mężczyzna kierujący autobusem miejski wjechał w grupę osób awanturujących się na jezdni. Mężczyzna śmiertelnie potrącił w tej sytaucji 19-letnią kobietę. Kierowca miał być pod wpływem silnych leków przeciwbólowych i antydepresantów. Śledztwo wykazało również, że w przeszłości miał już on na swoim koncie kilka wykroczeń. W związku z tym sprawą zainteresował się Mateusz Morawiecki, który postanowił na ostatniej konferencji prasowej odnieść się do tej sytuacji.

– Tak, podobnie jak do tego typu wypadków dochodziło w przeszłości, zajęliśmy się tym tematem. W szczególności wobec osób, które — tak jak w przypadku tego tragicznego wypadku w Katowicach — co do których można było mieć wątpliwości, czy nie działają, nie jadą, nie siedzą za kółkiem pod wpływem jakichś środków. I tutaj chcemy zwiększyć częstotliwość badań – mówił premier podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Czy zawodowych kierowców czeka teraz konieczność przechodzenia rozszerzonych testów psychologicznych czy też zwiększenie częstotliwości badań?

Duże zmiany dla kierowców zawodowych. Morawiecki już to zapowiedział na konferencji

kierowca jazda probna

Wiele na to wskazuje. Morawiecki co prawda podczas konferencji nie podał jak na razie wielu szczegółów odnośnie tej sytuacji, jednak możemy się spodziewać na pewno stanowczych ruchów ze strony rządu. Premier już teraz przyznał, że chce, aby nowe regulacje dotyczące kierowców zawodowych weszły w życie wraz z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, która ma mieć miejsce jeszcze w 2021 roku. Będzie zatem bardzo ciekawie. Kierowcy zawodowi, szykujcie się na ogromne zmiany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News