Jakie samochody idealnie komponują się pod instalację LPG? Tego się na pewno nie spodziewałeś!

Jakie samochody idealnie komponują się pod instalację LPG? Tego się na pewno nie spodziewałeś!

lpg diesel benzyna

Podaj dalej

Założenie instalacji LPG w swoim samochodzie nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Wielu z nas decyduje się na ten krok z uwagi na oszczędności, które w dzisiejszych czasach są na wagę złota. Jak wiemy LPG nie jest tak drogie, jeśli chodzi o paliwo, jak diesel i benzyna. Niektóre auta mają jednak większe, a niektóre mniejsze predyspozycje do zamontowania w nich instalacji LPG. W jakich samochodach instalacja gazowa sprawdzi się najlepiej? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Jakie samochody idealnie pasują pod instalację LPG? Zobaczcie, na co musicie zwrócić uwagę

instalacja LPG gaz

Instalacje LPG świetnie sprawdzą się w autach z silnikami, które są wyposażone w sekwencyjny wtrysk paliwa. Najtaniej montaż LPG wyjdzie szczególnie przy wolnossących modelach czterocylindrowych. Instalację LPG najlepiej zamontować w samochodach, które ponadto posiadają m.in. hydrauliczną regulację luzu zaworowego oraz pośredni, wielopunktowy i sekwencyjny wtrysk benzyny. Te dwa elementy są najważniejsze, jeśli zależy nam na bezproblemowym montażu instalacji gazowej. Oczywiście, w innych wypadkach montaż też jest możliwa. Nie będzie to jednak wtedy takie proste, jak w przykładach, które umieściliśmy powyżej.

Warto także zwrócić uwagę na pojemność bagażnika w aucie, w którym planujemy założyć LPG. Bagażnik musi mieć odpowiednią dużą wielkość wnęki na koło zapasowe. To właśnie tam bowiem będzie znajdował się zbiornik. Przed każdym montażem warto też skonsultować swój wybór i pomysł z mechanikiem, który na pewno będzie miał w tym temacie sporo do powiedzenia. Dzięki temu unikniecie rozczarowań oraz niepotrzebnych wydatków, jeśli okaże się, że wasze auto ma słabe predyspozycje do montażu LPG.

LPG nie sprawdzi się w każdym samochodzie. Przed tą decyzją lepiej wszystko dokładnie skonsultuj

lpg instalacja gazowa

Przejdźmy teraz do konkretów, a zatem konkretnych modeli samochodów, w których nie będzie żadnych problemów z montażem LPG. Jeśli chodzi o tańsze modele aut to na pewno warto zamontować gaz w takich pojazdach jak Daewoo Lanos 1.6, Opel Astra 1.4 8V czy Renault Laguna 1.8. Instalacja LPG świetnie sprawdzi się także w takich samochodach jak Peugeot 307 1.6, Opel Astra 1.6 8V czy Volkswagen Golf IV 1.6. Tak naprawdę jednak każdy samochód to inny, indywidualny przypadek, który trzeba dokładnie zbadać i skonsultować, zanim zaczniecie czynić dalsze kroki związane z montażem instalacji LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News