Jak powinno tankować się benzynę i diesel? Niby to proste, ale wielu z was tego nie wie

Jak powinno tankować się benzynę i diesel? Niby to proste, ale wielu z was tego nie wie

Podaj dalej

Dla większości kierowców tankowanie samochodu jest łatwą czynnością. W Polsce nie brakuje jednak osób, które nie wiedzą jak przeprowadzić proces tankowania, aby ten był w stu procentach skuteczny. Jak się za to zabrać? Jak zatankować diesel lub benzynę? Śpieszymy z odpowiedzią.

Przerwij po pierwszym odbiciu

diesel podatek

Bardzo ważne jest, żeby podczas tankowania paliwa nie przesadzić z jego ilością. Wskazane jest tankowanie pełnego baku, jednak nie można wlewać paliwa aż pod sam korek. Wielu producentów bardzo często przypomina o tym zapominalskim kierowcom. Jeśli pistolet od dystrybutora wydaje sygnały, że paliwo już się nie mieści, nie ma co szarżować.

Przez zbyt dużą liczbę paliwa możesz zalać rurę nalewową i system odpowietrzania, a tego chyba wolałbyś uniknąć. Po pierwszym odbiciu dystrybutora, nie kontynuuj dalej tankowania.

Staraj się nie jeździć na rezerwie

wskaźnik zużycia paliwa

Posiadanie zbyt dużej liczby paliwa nie jest dobre. A co z wieczną jazdą na rezerwie? Oczywiście takie rozwiązanie również nie jest zalecane. W przypadku zbyt małej liczby paliwa osady mogą przedostać się do układu paliwa i wywołać spore szkody wewnątrz twojego samochodu. Pamiętaj zatem, by nie nadużywać jazdy na rezerwie i regularnie tankować swój samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News