Promotor WRC musi przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Toyota zlekceważy oficjalną prezentację?

Promotor WRC musi przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Toyota zlekceważy oficjalną prezentację?

27 interakcji
WRC_2019_LAUNCH_047

Podaj dalej

Jak informuje fiński portal Rallit, fabryczny zespół Toyota Gazoo Racing nie zamierza uczestniczyć w oficjalnej prezentacji zespołów Rajdowych Mistrzostw Świata, którą zaplanowano na 11 stycznia 2020 r. w Birmingham.

Japoński producent woli w tym czasie pokazać się na Tokyo Auto Show (10-12 stycznia), gdzie rodakom zostaliby zaprezentowali nowi kierowcy teamu – Sebastien Ogier, Elfyn Evans i Kalle Rovanpera. Z racji tego, że całe trio jest sponsorowane przez Red Bulla, należy oczekiwać również premiery zupełnie nowego oklejenia fabrycznych Yarisów WRC.

fot. Toyota Gazoo Racing

Można się domyślić, że będzie to wizerunkowy cios dla promotora WRC, który ostatnio musiał zmierzyć się z utratą fabrycznej ekipy Citroena oraz odwołaniem Rajdu Chile (promotor wciąż tego nie zakomunikował). Prezentacja WRC 2020 podczas targów Autosport International może tym samym stracić na prestiżu.

fot. Hyundai Motorsport

W obliczu tego, że pojawi się na niej tylko M-Sport Ford World Rally Team oraz Hyundai Motorsport, nie można wykluczyć, że promotor WRC zrezygnuje z tej formy wprowadzenia do sezonu 2020. Zresztą już przy okazji inauguracji w latach 2018-2019 pojawiały się głosy, że zespoły WRC wolałyby robić osobne prezentacje tylko dla siebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News