Polski boom na Hyundaie i20 R5! Frycz, Jurecki i Vlcek pojadą nimi w Rajdzie Świdnickim Krause!

Polski boom na Hyundaie i20 R5! Frycz, Jurecki i Vlcek pojadą nimi w Rajdzie Świdnickim Krause!

504 interakcje

Podaj dalej

Chwilę po tym, gdy jako pierwsi przekazaliśmy fakt przesiadki Zbigniewa Gabrysia do Hyundaia i20 R5, dowiedzieliśmy się o kolejnych trzech takich modelach, które mają pojawić się w Rajdzie Świdnickim Krause.

Na inaugurację sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zgłoszenie trzech i20 R5 ma wysłać czeski Hyundai Kowax Racing. Kierowcami będą Martin Vlček (z pilotem Ondřejem Krajčą), Jacek Jurecki (wicemistrz Polski w 2WD) oraz Sebastian Frycz (zdobywca Pucharu PZM 2000, mistrz Polski N4 2003 i wicemistrz w generalce w tym samym roku). Ten ostatni utworzy załogę z dawnym pilotem, Maciejem Wodniakiem.

Obsługą wszystkich trzech samochodów zajmie się 2Brally. Stajnia Bartłomieja Boruty ma już w Czechowicach-Dziedzicach dwa egzemplarze i20 R5. Niebawem odbierze trzecie nadwozie z Alzenau. Nieznany jest program startów Polaków. Na ten moment wiemy tylko o Rajdzie Świdnickim Krause. Martin Vlček wybiera się w najbliższy weekend na Vančík Rallysprint Kopná.

W Rajdzie Świdnickim Krause powinniśmy zobaczyć co najmniej sześć Hyundaiów i20 R5. Oprócz Vlčka, Jureckiego, Frycza i Gabrysia, ten model zapowiedzieli Łukasz Byśkiniewicz, a także Maciej Lubiak. Dodając do tego Skodę Fabię R5 Mikołaja Marczyka, być może R5-tkę dla Grzegorza Grzyba, Fiesty R5 Tomasza Kasperczyka, Sylwestra Płachytki, Marcina Słobodziana na inaugurację sezonu RSMP możemy zobaczyć kilkanaście aut R5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News