RSMP: Zbigniew Gabryś gra va banque! Hyundaiem i20 R5 na Świdnicki

RSMP: Zbigniew Gabryś gra va banque! Hyundaiem i20 R5 na Świdnicki

466 interakcji

Podaj dalej

Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec planowali zaliczyć sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Fordem Fiestą R5. Tuż przed sezonem decydują się jednak na Hyundaia i20 R5.

Obchodzący za 3 tygodnie 47-letni kierowca w ostatniej chwili sprzedał swój egzemplarz Fiesty R5 Marcinowi Słobodzianowi. Były kierowca Subaru Poland Rally Team swoje pierwsze kroki w samochodzie nowej kategorii będzie stawiać z pomocą Rallytechnology. Hyundaia i20 R5 Gabrysia także będzie obsługiwać stajnia z Rybnika już od inauguracyjnej rundy RSMP, Rajdu Świdnickiego Krause.

fot. Wilfried Marcon / DPPI

Jak powiedział Gabryś dla WRC Motorsport&Beyond, na samochód koreańskiej marki zdecydował się w ciemno, bez przejechania kilometra testowego. – Nowa Skoda ma wyjść w połowie roku, Polo jest niedostępne, Fiesta nowa też w połowie roku – wymienił Gabryś. – Jedyne co do kupienia na ten moment rozsądnego to właśnie Hyundai. To była szybka decyzja, w ciągu jednego dnia.

Pierwsze testy i20 R5 Gabryś planuje odbyć jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Odbiór rajdówki w Alzenau zaplanowano na środę, 17 kwietnia. Tego dnia mamy poznać też listę zgłoszeń na Rajd Świdnicki Krause. – Znowu trochę za mało przetestuję, ale już nie ma wyjścia – zauważył zwycięzca dwóch rund RSMP.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News