Lexus RX piątej generacji to zupełnie nowy styl i technologie. Wersja RX 500H to pierwsza taka hybryda w historii marki

Lexus RX piątej generacji to zupełnie nowy styl i technologie. Wersja RX 500H to pierwsza taka hybryda w historii marki

Lexus RX piątej generacji to zupełnie nowy styl i technologie. Wersja RX 500H to pierwsza taka hybryda w historii marki

Podaj dalej

Z Lexusem RX piątej generacji nadchodzą jeszcze większy komfort, prestiż i oczywiście najnowocześniejsze technologie. Model ten będzie dostępny tylko w wersji z wydajnymi oraz niskoemisyjnymi napędami hybrydowymi. Najnowszym pojazdem w gamie będzie RX 500H, która łączy mocny, turbodoładowany silnik benzynowy z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach oraz nowym napędem cztery koła Direct4.

Wielki popyt na Lexusa RX 

Lexus RX jest najlepiej sprzedającym się samochodem w historii marki. Już od 1998 roku do konsumentów trafiło łącznie ponad 3,5 mln egzemplarzy. Najnowsza, piąta generacja tego modelu cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz prestiżu, a żeby tego było mało, imponuje również najnowocześniejszą technologią. 

Element, który na pierwszy rzut oka zwraca na siebie uwagę, to zdecydowanie przód pojazdu. Grill o charakterystycznych dla Lexusa kształtach został sprytnie zastąpiony trójwymiarowym, futurystycznym designem przedniego pasa, który świadomie nawiązuje do modelu RZ, czyli pierwszego zbudowanego od podstaw samochodu elektrycznego marki. 

Nowy model Lexusa wyznacza standardy wyposażenia. W podstawowej konfiguracji dysponuje trzystrefową klimatyzacją, dużym, 14-calowym ekranem systemu multimediów, asystentem głosowym Lexus Concierge, a co najważniejsze pakietem systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + 3. Dodatkowo, aby uniknąć ryzyka zderzenia podczas otwierania drzwi, samochód ten będzie oferowany także z układem Safe Exit Assist. 

Przełomowa wersja RX 500H oraz zbliżająca się prezentacja Lexusa RX w Polsce

Niezaprzeczalnie wersja RX 500H jest prawdziwym przełomem. To pierwszy taki model, który korzysta z benzynowego silnika o pojemności 2,4 l z turbodoładowaniem i automatyczną skrzynią o sześciu przełożeniach. Wersja ta posiada aż 371 KM mocy, a czas przyspieszenia wynosi jedynie 6 sekund od 0 do 100km/h. Rozwiązanie to stworzono z myślą o pojazdach elektrycznych. System działa o wiele wydajniej od tradycyjnych, mechanicznych napędów. Dodatkowo jego kompaktowe rozmiary pozwoliły zachować dużą przestronność kabiny oraz bagażnika. 

W polskich salonach we wrześniu tego roku zostanie zaprezentowany nowy Lexus RX. W tym samym momencie rozpocznie się przyjmowanie zamówień. Pierwsze egzemplarze tego modelu trafią do konsumentów w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News