„Beyond Zero - Dni Elektryfikacji” - pokazy od Toyoty cieszą się ogromną popularnością

„Beyond Zero - Dni Elektryfikacji” - pokazy od Toyoty cieszą się ogromną popularnością

„Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” – pokazy od Toyoty cieszą się ogromną popularnością

Podaj dalej

Toyota organizuje w swoich salonach serię spotkań, podczas których goście mogą zapoznać się z czterema technologiami zelektryfikowanych napędów marki. Co więcej, do tej pory salony Toyoty odwiedziło ponad 10 tysięcy osób. Spotkania w ramach „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” potrwają do 6 października.

Ogromne zainteresowanie spotkaniami Toyoty. Jak to naprawdę wygląda?

„Beyond Zero – Dni Elektryfikacji”, które odbywają się w salonach Toyoty to seria spotkań, polegająca na zapoznaniu się z czterema technologiami zelektryfikowanych napędów marki. Toyota udostępnia oraz prezentuje swoje najnowsze modele, aby ludzie mogli je oceniać i podziwiać. Największym jak dotąd zainteresowaniem cieszył się samochód z elektrycznym napędem wodorowym drugiej generacji, czyli Toyota Mirai.

Do tej pory odbyło się 14 spotkań, w których wzięło udział ponad 10 tys. osób. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na naszych pokazach, a także z ogromnego zainteresowania czterema rodzajami napędów zelektryfikowanych. Szczególną uwagę przykuwa Toyota Mirai, ponieważ elektryczne auta na wodór wciąż są rzadkością na naszych drogach. Najmłodsi odwiedzający chętnie poznają nasze technologie na bazie eksponatów w Strefie Nauki” – mówi Kristina Velimetov, Ekspert Programu Beyond Zero, Toyota Central Europe.

Ekspozycja na spotkaniach „Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” jest stworzona w formie interaktywnego centrum nauki. Polega to na tym, że koło każdego modelu umieszczony jest duży panel multimedialny. Zwiedzający mogą w ten sposób poznać zasady działania danego napędu, jego historię oraz ciekawostki z nim związane. 

Dodatkowo w Strefie Nauki możliwe jest wzięcie udziału w eksperymentach wyjaśniających działanie technologii Toyoty. Na spotkaniach można również uczestniczyć w prezentacjach i porozmawiać z ekspertami specjalizującymi się w technologiach marki. A dla tych, co chcą sprawdzić swoją wiedzę jest w programie specjalny quiz technologiczny.

„Podczas każdego spotkania odpowiadamy na dziesiątki pytań. Wiele osób chce dowiedzieć się ciekawostek o każdej z prezentowanych technologii, ale są też osoby, które chcą uzyskać bardzo detaliczne informacje np. o zasadach działania napędu i żywotność ogniw paliwowych w Toyocie Mirai, zmianach w 5. generacji hybrydy, czy jak wygląda proces chłodzenia baterii w bZ4X. Jesteśmy mile zaskoczeni poziomem wiedzy Polaków o elektromobilności” – dodaje Velimetov.

Toyota ma w planach jeszcze ponad 40 wydarzeń

„Beyond Zero – Dni Elektryfikacji” zakończą się 6 października. Warto wspomnieć o tym, że w drugim tygodniu bieżącego miesiąca spotkania odbywają się na Dolnym Śląsku. Najciekawsze jest to, że Toyota ma w planach zorganizować jeszcze 40 wydarzeń w swoich salonach w całej Polsce.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News