Renault zaszalało i przedstawiło rewolucyjny samochód. Auto będzie stale monitorować stan zdrowia kierowcy

Renault zaszalało i przedstawiło rewolucyjny samochód. Auto będzie stale monitorować stan zdrowia kierowcy

H1st vision concept car

Podaj dalej

Samochody przyszłości przybierają różną formę, a jedną z nich właśnie pokazało Renault. Stworzony przez 100-osobowy zespół H1st vision jest wyjątkowym konceptem, który ma wyznaczać kierunek rozwoju. Za cały projekt odpowiedzialny jest projekt Software République, który w dość rewolucyjny dla branży motoryzacyjnej sposób zachęca do wspólnego tworzenia aut naszpikowanych nowymi technologiami.

Co to za projekt?

Software République to ekosystem otwartych innowacji. Stworzyło go sześć dużych firm (Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics, Thales). Wyznaczono sobie jasne cele, aby przyczynić się do stworzenia europejskiego ekosystemu zrównoważonej, niezawodnej i bezpiecznej mobilności. Mapa drogowa Software République zakłada uruchomienie do roku 2025 dziesięciu nowych ofert usług i produktów. W planie jest też inkubacja co najmniej 50 start-upów i świadczenie usług w ponad 50 regionach.

Zaledwie dwa lata po powstaniu Software République zaprezentowało na targach Viva Technology 2023 światową premierę innowacyjnej koncepcji mobilności opartej na współpracy. W tym celu wykorzystuje funkcjonalne i innowacyjne technologie, które są ucieleśnieniem jego wizji mobilności jutra skupionej na użytkowniku. To H1st vision, czyli Human First (pol. najpierw człowiek) vision.

Fascynujące technologie

Ten rewolucyjny samochód koncepcyjny łączy aż 20 w pełni działających innowacji. Fizyczny, przeznaczony do użytku pojazd ma swą wirtualną replikę, cyfrowego bliźniaka działającego w świecie, gdzie systemy, które są dzisiaj od siebie niezależne (infrastruktura, energetyka, usługi publiczne, różne kategorie użytkowników itp.) komunikują się i współpracują ze sobą. Umożliwia to modelowanie, wizualizację i symulację różnych przypadków użycia, które mogą występować w świecie rzeczywistym. Dzięki rozbudowanej łączności z otoczeniem H1st vision prowadzi nieustanny dialog z ekosystemami cyfrowymi i fizycznymi. H1st vision to autentyczne doświadczenie, które wykracza poza mobilność samochodową. To nie tylko samochód koncepcyjny, lecz również namacalna wizja mobilności jutra.

H1st vision concept car

Doświadczenie, które bardziej niż kiedykolwiek skupia się na użytkowniku. Dwadzieścia innowacji obecnych na pokładzie tej wizytówki nowych technologii dba o kierowcę, pasażerów i innych użytkowników dróg. Koncept H1st vision oferuje:

  • bezpieczny i innowacyjny dostęp biometryczny do pojazdu;
  • wyjątkowe wrażenia dźwiękowe we wnętrzu;
  • zoptymalizowany zasięg i ładowanie baterii;
  • monitorowanie stanu zdrowia kierowcy i stanu technicznego pojazdu oraz wsparcie w tym zakresie;
  • ochronę pasażerów i innych użytkowników dróg dzięki ostrzeganiu predykcyjnemu.

H1st vision jest owocem wiedzy specjalistycznej członków Software Republic. To uznani producenci i obiecujące start-upy, wyselekcjonowane ze względu na wyjątkowe osiągnięcia.

H1st vision concept car

Został opracowany przez stuosobowy zespół w rekordowym czasie sześciu miesięcy. Dzięki temu samochodowi koncepcyjnemu, występującemu w zarówno rzeczywistej i funkcjonalnej, jak i wirtualnej postaci, Software République udowadnia skuteczność modelu open innovation w tworzeniu projektów przemysłowych, które pomogą Europie stać się centrum nowoczesnej mobilności.

Eric Feunteun, dyrektor operacyjny Software République: Samochód koncepcyjny H1st jest inteligentnym pojazdem, fizycznym i wirtualnym, który ukazuje zarówno model mocnej współpracy pomiędzy partnerami, jak i komplementarny charakter technologii Dassault Systèmes, Orange, STMicroelectronics, Renault Group i Thales. Wszystko to ma pomóc w budowaniu mobilności jutra.

Źródło: Renault

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News