Osiłek z audi chciał wymierzyć sprawiedliwość bejsbolem. Powstrzymała go kamera

Osiłek z audi chciał wymierzyć sprawiedliwość bejsbolem. Powstrzymała go kamera

Podaj dalej

Kierowcom często puszczają nerwy, gdy ktoś ich zdaniem porusza się samochodem zbyt wolno, czy wykonuje niebezpieczne manewry. Jeden użyje klaksonu, inny wulgaryzmów, ale nie brakuje i takich, którzy użyją pięści, nóg albo kija bejsbolowego.

Agresja na drogach przejawia się kilkoma rodzajami zachowań. Pierwszym z nich jest agresywna jazda, czyli lekceważenie przepisów ruchu drogowego, nie zważanie na innych jego uczestników i stwarzanie zagrożenia.

Drugim, i z tym właśnie mamy do czynienia w tym przypadku, jest tzw. furia drogowa, czyli fizyczny atak na innego uczestnika ruchu. Furię i agresywną jazdę poprzedza zwykle inny rodzaj zachowania określany mianem gniewu za kierownicą. Objawia się on nad używaniem klaksonu, krzyczeniem na innych kierowców czy błyskaniem światłami.

To nie było udane wesele. Pan młody rozbił lambo, potem doszło do bójki na środku drogi

Szczecin – sytuacja jakich na co dzień można odnotować tysiące. Kierowca postanawia wyprzedzić jadącego przed nim białego mercedesa, więc redukuje i rozpoczyna manewr. Na lewym pasie znajdowało się jednak audi, którego kierowca najprawdopodobniej musiał zahamować. To wywołało u niego atak furii, który postanowił rozładować za pomocą pały.

Agresor mógł załatwić sprawę już na światłach, jednak postanowił poczekać (najprawdopodobniej szukał miejsca w którym ruch jest mniejszy) żeby użyć trzymanego w bagażniku bejsbola.

Na szczęście zamontowana na pokładzie kamera skutecznie odwiodła go od tego pomysłu. Całą akcję możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News