W uznaniu wzornictwa i funkcji, czytelnicy Auto motor und sport docenili wysiłki projektantów tej marki

W uznaniu wzornictwa i funkcji, czytelnicy Auto motor und sport docenili wysiłki projektantów tej marki

Podaj dalej

Czytelnicy czołowego niemieckiego wydawnictwa Auto motor und sport, wybrali modele jednego producenta w pięciu z dziesięciu kategorii nagród tegorocznego plebiscytu Autonis.

Ocenie poddano ponad 100 nowych modeli od różnych producentów, w kilku kategoriach nagród. Głosy oddało 16 000 czytelników.

Producent z Ingolstadt zgarnął połowę nagród

Modelami Audi, które zdobyły trofea są A1 citycarver, A3, Q3 Sportback, A5 i RS 6 Avant.

Zwycięstwo z 33 procentami głosów w kategorii Autonis Small Car, zdobyło Audi A1. Citycarver. To bardzo świeży model producenta, który zadebiutował w zeszłym roku.

Audi A1 citycarver
Autonis Small Car 2020
Audi A1 Citycarver

W kategorii samochodów kompaktowych z 19,6 proc. głosów czytelników, zwyciężyło nowe wydanie kompaktowego Audi A3. Trójka to pierwsze Audi, które oferuje reflektory Matrix LED połączone z cyfrowymi światłami do jazdy dziennej.

Audi A3 Mark Lichte
Nagroda Compact Car Autonis 2020, Audi A3 – Mark Lichte z trofeami

W kategorii SUV-ów kompaktowych 24,4 procent czytelników uznało Audi Q3 Sportback za najlepsze. Nie można się dziwić, skoro jest to jest to chyba najlepiej sprzedający się model producenta w rodzinie Q.

Audi Q3 Sportback
Audi Q3 Sportback – Compact SUV nagroda Autonis 2020

Poprawione Audi A5 zdobyło 36,3 procent głosów czytelników w kategorii Mid-Size, co dowodzi, że delikatne poprawki i ulepszenia tego modelu, na pewno zostały zauważone i przyjęte pozytywnie.

Audi A5 coupe
Audi A5 coupe – nagroda Mid-Size Autonis 2020

W kategorii Full-Size, najlepiej wypadło Audi RS 6 Avant, które uzyskało 22,6 procent głosów. Totalnie przeprojektowany najszybszy i najlepszy model rodzinny, podkreśla wysokie osiągi tego modelu w porównaniu z podstawowym wariantem Audi A6 Avant.

Audi RS6 avant
Audi RS6 avant – nagroda Full-Size Autonis 2020

Szef projektantów Marc Lichte, odbierając nagrody w imieniu całego zespołu projektantów, powiedział:

Każdy z tych modeli należy do rodziny Audi, ale każdy ma swój własny charakter Audi. W Audi jest niezwykle ważne dla nas, jako marki premium, aby design naszych modeli nie tylko przemawiał do nas, ale także odpowiadał gustom naszych klientów

W rezultacie, zdobycie połowy nagród w tegorocznym plebiscycie Auto motor und sport, na pewno potwierdza sukces zespołu projektantów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News