Te felgi znają wszyscy miłośnicy motoryzacji. Ceniony producent właśnie ogłosił upadłość

Dla wielu kierowców felgi stanowią nie tylko istotne wyposażenie samochodu, o które należy dbać tak, jak o ogumienie, ale także ważny element ozdobny. Do wyboru na rynku jest wielu znanych producentów, którzy oferują swoje produkty, dbając o atrakcyjne wzornictwo i jakość. Jeden z nich z długoletnią tradycją w produkcji tego typu asortymentu ogłosił upadłość.

Felgi BBS
Podaj dalej

Te felgi docenił także Michael Schumacher

Producent felg BBS jest znany wszystkim miłośnikom motoryzacji. Jego felgi  nie od dziś zdobią wiele samochodów marki premium i nie tylko. Wielu więc zmartwi wiadomość, że po raz czwarty popadł w kłopoty finansowe. Przyczyną niewypłacalności są wysokie koszty energii i niechęć do zakupów.

Konkurencja na rynku w tej branży jest dziś duża i mocna. Dla BBS rywalem są takie marki jak Vossen, Japan Racing czy Alufelgi Concaver. O chęci zakupu zwykle decyduje cena, jakość i wzornictwo. To wtedy klienci darzą producentów zaufaniem i wracają chętnie na kolejne zakupy.

W Niemczech branża motoryzacyjna przeżywa trudne czasy, o czym świadczy rosnąca liczba upadłości. Kolejna firma z tradycjami, która dołącza do tego grona to producent  felg  BBS. Wniosek w tej sprawie  złożono w czwartek (28 września) do sądu rejonowego w Rottweil.

O ile BBS nie zna bankructw, to  upadłość producent felg musiał ogłosić w latach 2007, 2011 i 2020. W momencie ostatniej upadłości w lipcu 2020 roku firma zatrudniała ponad 500 osób. W czerwcu 2021 roku Grupa KW Automotive przejęła spółkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BBS (@bbs_germany_official)

Obie fabryki BBS pracują z zarządcą

BBS produkuje felgi aluminiowe do pojazdów klasy premium w procesie odlewania niskociśnieniowego w swoich dwóch zakładach w Schiltach i Herbolzheim. Z wyrobów producenta korzystał nawet były mistrz świata, Michael Schumacher w Formule 1. BBS zatrudnia w swoich dwóch zakładach  270 osób, a sprzedaż w ubiegłym roku wyniosła około 50 milionów euro.

Tymczasowym zarządcą masy upadłościowej jest Martina Mucha z kancelarii Grub Brugger. Jako przyczynę trudności finansowych zarządca podał gwałtowny wzrost kosztów energii, który obciąża energochłonną produkcję. Ponadto przez rosnącą inflację konieczne były podwyżki cen. To spowodowało znaczną niechęć kierowców do zakupu wysokiej jakości kół do samochodów klasy premium.

„Dzisiaj poinformowałem pracowników obu lokalizacji o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości i obecnie zapoznaję się z sytuacją”informował w czwartek zarządca masy upadłościowej. Działalność biznesowa będzie kontynuowana w obu lokalizacjach. NIE PRZEGAP:To już pewne, szykują nowa opłatę dla kierowców. Co najmniej 21 zł – dla wszystkich

Przeczytaj również