Rząd podjął ważną decyzję dla Polaków- nie wydadzą ani gorsza na autostrady. Wiadomo już, od kiedy

Rząd podjął ważną decyzję dla Polaków- nie wydadzą ani gorsza na autostrady. Wiadomo już, od kiedy

decyzja rzady darmowe autostrady dla polaków

Podaj dalej

Mamy kolejną ważną informację, tym razem dla zmotoryzowanych Polaków. Rząd zadecydował dzisiaj, od kiedy nie wydadzą ani grosza na autostrady i kogo konkretnie dotyczy taka promocja.

Rządzący podali ważną datę- to ucieszy miliony Polaków posiadaczy samochodów

Dziś rządzący podjęli ważną decyzję, którą od niedawna zapowiadali. Polacy już wiedzą, od kiedy nie zapłacą za autostrady. To dlatego, że rząd przyjął w środę projekt ustawy o zniesieniu opłat za autostrady zarządzane przez GDDKiA.

Mam nadzieję, że opłaty za autostrady w zarządzie GDDKiA zostaną zniesione od 1 lipca — powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany przez Business Insider.

Przyczyna tej decyzji jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, jak długo Polacy za autostrady płacili.

Budujemy autostrady przede wszystkim po to, żeby służyły ludziom, a nie żeby były maszynką do zarabiania pieniędzy dla niektórych. Otwarte bramki najlepiej będą symbolizowały naszą politykę — powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

To świetna wiadomość, że rządzący dbają o zasoby portfeli Polaków i ich komfort podróżowania. Czytaj także: Podatkowy prezent od rządu dla setek tysięcy Polaków. Zwroty sięgną nawet 4000 złotych

Nie tylko na tańsze podróżowanie w wakacje

Zniesienie opłat za autostrady to nie tylko wakacyjny i wyborczy prezent dla Polaków. Rządzący znosząc opłaty, wzięli pod uwagę fakt, że wielu Polaków korzysta z nich na dojazdy do pracy.

Codzienne wydatki za przejazdy oprócz kosztów tankowania paliwa, bez wątpienia mają wpływ na potencjalne pozyskiwanie pracowników dla wielu przedsiębiorstw. Wiadomo, że w wielu przypadkach Polacy wybierali alternatywne, darmowe trasy, by nie wnosić wysokich opłat. Czy wszyscy kierowcy pojadą za darmo?

W projekcie ustawy mowa jest o pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (czyli samochodów osobowych oraz motocykli). Te na odcinkach autostrad płatnych zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad pojadą bez opłat.

Jak informuje Business Insider, konieczne będą przepisy przejściowe regulujące kwestie opłat za przejazd autostradą pobranych lub dochodzonych przez KAS przed wejściem w życie ustawy. Tak samo, jak elementów organizacyjnych związanych z systemem poboru tej opłaty przyjętych przez KAS.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News