Niemiecki tuner Manhart podrasował Teslę. Nawet Elon Musk jej nie poznał

Niemiecki tuner Manhart podrasował Teslę. Nawet Elon Musk jej nie poznał

MANHART Tesla Elon Musk

Podaj dalej

Znany tuner Manhart znany jest z tuningu wyczynowych modeli takich jak BMW, Audi czy Porsche. Teraz stwierdził, że nadszedł czas by przejść do ery elektrycznej i poprawił Teslę Model 3. Poza sferą wizualną elektryczny sedan zyskał nieco mocy.

Manhart oferuje dostrojony Model 3 z fake’owym grillem

Manhart idzie z duchem czasów i bierze na warsztat samochody elektryczne. Za bazę dla elektrycznego projektu posłużyła Tesla Model 3 Performance. Elektryczny sedan otrzymał obniżone zawieszenie, zastrzyk mocy i zestaw naklejek.

Naklejki w formie czerwonych i szarych pasków pojawiły się na masce, bagażniku i nad progami. Ponadto całość uzupełniono czerwonymi akcentami na lusterkach. Przedłużenie zderzaka z przodu wykonano z włókna węglowego.

Niewątpliwie całość wygląda bardziej sportowo niż oryginał. Na specjalną uwagę zasługuje przedni zderzak ze wzorem plastra miodu. Imitacja grilla w elektrycznym samochodzie bawi wielu internautów. Spora część z nich twierdzi, że samochód wygląda obecnie śmiesznie.

Na szczęście Manhart nie wpadł na pomysł, by uzupełnić wygląd o fałszywe rury wydechowe, jak robił to w przeszłości.

MANHART-Tesla-Model-3

Minimalistyczne wnętrze kryje się za przyciemnioną szybą

Całość ulepszeń obejmuje przyciemniane szyby, które gwarantują prywatność. Ponadto ukrywają całkowicie standardowe i minimalistyczne wnętrze Tesli. Manhart oczywiście ma w zanadrzu opcje jego tuningu dla zainteresowanych.

Model TM3 700, jak nazywa go tuner, posiada 21-calowe felgi Baracuda wykończone w kolorze platynowej szarości, z oponami 235/30 R21. Większe koła nadają Tesli Model 3 mocną postawę, szczególnie w połączeniu z obniżonym zawieszeniem, dzięki sprężynom H&R, które poprawiają prowadzenie.

MANHART-TM3-720-based-on-Tesla-Model-3

Dostrojony model Tesli 3 ma moc 543 KM i 720 Nm

Manhart zadbał nie tylko o wizualne ulepszenia, ale i opracował MHTronik Powerbox, który wyciska z elektryka dodatkową moc 37 KM i 60 Nm.

W rezultacie elektryczny układ napędowy generuje łącznie 543 KM i 720 Nm obrotowego przenoszonego na wszystkie cztery koła. Jeśli chodzi o akumulator, TME 720 wykorzystuje standardową jednostkę litowo-jonową 82 kWh.

Fabryczna Tesla Model 3 Performance kosztuje w Europie 54 990 euro. Manhart oferuje poprawioną Teslę za 74 900 euro. Jednak wyjątkowość samochodu, który fabrycznie stworzył Elon Musk to nie lada  atrakcja dla tych, którzy lubią wyróżniać się z tłumu. Trzeba przyznać, że z tą „kratką” wygląda jak Ford.

MANHART Tesla Elon Musk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News