Elon Musk zarobi ponad 12 milionów dolarów. W zamówieniu na Model 3 ważny jest jeden szczegół

Elon Musk zarobi ponad 12 milionów dolarów. W zamówieniu na Model 3 ważny jest jeden szczegół

tesla_yellowcab-model 3 elon musk zamowienia

Podaj dalej

Wygląda na to, że Elon Musk otrzyma kolejne duże zamówienie. Tym razem na kwotę ponad 12 milionów dolarów. Wskazuje na to zamówienie publiczne zamieszczone na stronie internetowej Departamentu Ogólnomiejskich Usług Administracyjnych Nowego Jorku.

Nowy Jork chce wydać na Teslę ponad 12 milionów dolarów

Jak wskazuje zamieszczone ogłoszenie, Elon Musk może mieć kolejne spore zamówienie. Tym razem chodzi o sedany Tesli- Model 3, które mają trafić na ulice Nowego Jorku. Kontrakt na kwotę 12,36 miliona dolarów ostatecznie zostanie potwierdzony w czwartek, 16 grudnia kiedy to odbędzie się rozprawa w sprawie proponowanej umowy.

W ogłoszeniu czytamy:

W SPRAWIE proponowanej umowy między Departamentem Ogólnomiejskich Usług Administracyjnych Miasta Nowy Jork a Tesla, Inc., z siedzibą przy 3500 Deer Creek Rd., Palo Alto, CA 94304, na zakup całkowicie elektrycznych sedanów Tesla Model 3 . Kontrakt opiewa na kwotę 12.360.000,00 USD. Okres obowiązywania umowy wynosi pięć lat od daty ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Proponowanego wykonawcę  wybrano Metodą Zamówień Jedynego Źródła, zgodnie z sekcją 3-05 Regulaminu Rady Polityki Zamówień”

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Tesla Model 3 trafi na ulice Nowego Jorku w ciągu najbliższych pięciu lat. Na razie znamy jedynie kilka szczegółów dotyczących planu miasta. Ceny samochodów elektrycznych od Elona są mało stabilne. To dobrze widać na przykładzie cen Modelu 3, które w ciągu ostatnich miesięcy uległy zmianie.

Elon Musk da miastu jakąś zniżkę?

Niestety patrząc na duże zamówienie jakie Elon Musk dostał od Hertz, szanse na zniżkę za duże zakupy są raczej znikome. Stało się tak w przypadku głośnego zamówienia Hertza na Model 3.

Pomimo tego, że firma zamówiła 100 000 sztuk elektrycznego samochodu, Elon Musk sprzedał Model 3 bez żadnego rabatu. Jeśli jednak spojrzysz na to, pod względem oszczędności paliwa i serwisu, to Tesla Model 3 nawet bez rabatu jest warta swojej ceny. Na ulicach Nowego Jorku sprawuje się świetnie.

tesla_yellowcab-model 3
Twitter Tesla New York

Elon Musk kłóci się z Hertz. Taka jest prawda o olbrzymim zamówieniu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News