Elon Musk podaje datę premiery FSD beta. Klienci Tesli wreszcie się doczekali

Elon Musk podaje datę premiery FSD beta. Klienci Tesli wreszcie się doczekali

teslas-FSD system Elon Musk

Podaj dalej

Minął prawie rok odkąd Elon Musk i Tesla zaczęli testować swoją pełną samodzielną wersję systemu FSD. Wersję beta w programie wczesnego dostępu mogli testować wybrani klienci. W tym miesiącu się to zmieni.

Elon Musk nareszcie publicznie udostępni system Full Self Driving

Oprogramowanie FSD umożliwia Tesli wirtualną jazdę zarówno po autostradach, jak i ulicach miast. System wspomagania kierowcy jest na poziomie 2, ponieważ wymaga stałego nadzoru kierowcy. To kierowca pozostaje odpowiedzialny za samochód i musi być gotowy do przejęcia kontroli.

Dyrektor generalny Elon Musk obiecywał szersze wydanie oprogramowania Full Self-Driving Beta klientom, którzy kupili pakiet FSD. Od tego czasu minął prawie rok, ale wydaje się,że właśnie się doczekali.

Niedawno CEO Tesli w informacji na Twitterze zasugerował udostępnienie nowej aktualizację FSD Beta w wersji 10, w dniu 10 września. Oczekuje się, że będzie testowany przez około cztery tygodnie przed szerszym wydaniem:

„Powinniśmy już mieć wersję Beta 10, która wyjdzie za tydzień od piątku (w tym tygodniu nie ma wydania punktów). Będzie miała całkowicie przeszkoloną NN, więc będzie potrzebować kolejnych kilku tygodni na tuning i poprawki błędów. Przypuszczalnie publiczny przycisk beta pojawi się za ~4 tygodnie”.

teslas-FSD system Elon Musk
YouTube Tesla

W najnowszym komentarzu Musk mówi, że ten plan właśnie się zmienił

Tesla zamierza teraz wprowadzić FSD Beta v10 do floty wczesnego dostępu 25 września. Oczekuje się, że szersza wersja przyjmie formę przycisku pobierania dla osób, które kupiły pakiet FSD. Ci klienci będą mogli zdecydować, czy chcą pobrać oprogramowanie FSD Beta, czy nie.

Elon Musk ostatnio publicznie przyznał, że nie jest zadowolony z wersji 9.2 FSD Beta. Wersja v9.3, którą osobiście testował bardziej przypadła mu do gustu. Teraz wygląda na to, że kolejną wersją stanie się v10 i trafi do floty wczesnego dostępu.

Należy pamiętać, że sysytem Full Self Driving pojawi się tylko na rynku amerykańskim.
Klienci w Europie i nie tylko, nawet jeśli kupili pakiet FSD, muszą poczekać aż Tesla dostosuje system do specyfiki dróg w ich krajach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News