Chińczycy mają dwie alternatywy dla Dacii Sandero. Są tanie, atrakcyjne i świetnie się sprzedają

Chińczycy mają dwie alternatywy dla Dacii Sandero. Są tanie, atrakcyjne i świetnie się sprzedają

evo3 alternatywnie dla dacii

Podaj dalej

Wśród dostępnych na rynku samochodów Dacii, Sandero jest jednym z najatrakcyjniejszych. Wynika to z jego ceny i wyposażenia, jakie oferuje. Kosztuje niecałe 56000 zł w wersji podstawowej, ale ta oferta może nie być pod względem wyposażenia wystarczająco dobra. To, co oferują chińskie marki, może przyćmić ofertę Dacii.

Ten niewielki SUV od MG ZS to chińczyk z brytyjskim znaczkiem

Produkowany w Chinach SUV, którego można kupić w atrakcyjnej cenie, nosi logo angielskiej marki samochodów. MG ZS, bo o nim mowa ma 4,32 metra długości i oferuje bagażnik o pojemności 448 litrów. To więcej niż oferuje Mercedes klasy B, który oferuje przestrzeń bagażową o pojemności 440 litrów.

Z wyglądu przeciętnie urodziwy, MG ZS może mieć pod maską silniki benzynowe o mocy 106 lub 111 KM. W obu wariantach samochód potrzebuje więcej niż 6 litrów, by przejechać dystans 100 km.

Wersje wykończenia są dobre i obejmują niezłe wyposażenie takie jak reflektory Bi-LED, aluminiowe felgi, system multimedialny z ekranem 10,1 cala, radio DAB, Apple CarPlay, Android Auto Intercom, bluetooth, tempomat, składane tylne siedzenie. Najlepszą rzeczą jest zaś jego cena: 60296 zł.

mg zs alternatywa dla dacii
MG

EVO3 to kolejna bardzo ciekawa alternatywa dla Dacii

EVO 3, to druga ciekawa alternatywa dla Dacii, która trafia do Europy z Chin. Ma włoskie oznaczenie pochodzenia, bo tam jest produkowana.

EVO 3 z Macchia d’Isernia, gdzie ma siedzibę DR Automobiles to przystępna cenowo marka, które oferuje niezłe produkty. Ten mały SUV kosztuje bowiem 16 900 euro (78 687,58 zł) i oferuje w tej cenie niezłe wyposażenie.

Samochód mierzy 4,13 m i ma 450 litrów przestrzeni bagażowej. Klienci mogą go wyposażyć w silnik benzynowy, do wyboru o mocy 113 KM lub Bifuel z LPG o mocy 107 KM. Wersja benzynowa spala 6 litrów na 100 km, a dwupaliwowa 8 litrów, ale trzeba nadmienić, że paliwo, z którego korzysta, jest znacznie tańsze niż benzyna.

Włosi posiadają również elektryczne EVO-3, które kosztuje 36 600 euro (170 412,16 zł). Samochód w tej konfiguracji przejedzie dystans 300 km i można go załadować szybką ładowarką w czasie 40 minut (od 15% – 80%).

EVO 3 alternatywne dla dacii

Chińczycy tymi modelami zagrożą Dacii. Właśnie wjeżdżają do Europy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News