Brytyjczycy zbroją się do walki o odszkodowania

Brytyjczycy zbroją się do walki o odszkodowania

Podaj dalej

Ponad milion kierowców może wystąpić z żądaniami tysięcy funtów od Grupy VW. Ma to związek ze skandalem związanym z emisjami diesli. Tylu klientów w Wielkiej Brytanii posiada samochody wyprodukowane przez Volkswagena.

Będą dochodzić roszczeń?

Nabywcy nie zdawali sobie sprawy z tego, że ich samochody emitują do 40 razy więcej tlenku azotu (NOx), niż wynosi prawnie dopuszczalny poziom. Wynika to z  faktu, że są wyposażone w wadliwe oprogramowanie do testów emisji spalin. Minęło 5 lat odkąd ujawniono skandal związany z emisjami a brytyjskim kierowcom nadal nie zaoferowano żadnego odszkodowania. Grupa VW wypłaciła miliardy odszkodowań ale w USA, Kanadzie, Australii i Niemczech.

Brytyjskie LGWP Law wzywa konsumentów w Anglii i Walii, do pociągnięcia Grupy VW do odpowiedzialności i dochodzenia roszczeń. Dotyczy to tych którzy kupili, wydzierżawili lub inaczej sfinansowali zakup samochodu marki  należącej do VW Group. W szczególności pojazdów z silnikiem wysokoprężnym, wyprodukowanych w okresie od stycznia 2008 do 2016 roku.

Exhaust
Foto Pixabay

Tysiące funtów do wypłaty

Według przeprowadzonej ankiety, aż 70% badanych uważa, że odmowa VW Group wypłaty odszkodowań brytyjskim kierowcom jest niesprawiedliwa. Aż 83% poddanych ankiecie uważa, że rząd powinien podjąć bardziej zdecydowane działania przeciwko korporacjom, które za nic mają przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Dyrektor prawny LGWP, Philip Evans, wzywa wszystkich, których dotyczy ten problem aby dołączyli do pozwu i wzięli udział w rozliczaniu Grupy Volkswagen. Ponadto uważa, że koncern musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności, za wszelkie szkody jakie wyrządził środowisku naturalnemu Wielkiej Brytanii.

Clear and Claims
foto FB Clean Air Claims

Firma stwierdza, że ​​wniesienie roszczenia zapewnia konsumentom najlepszą szansę na sprawiedliwość i uzyskanie odszkodowania. Oferuje ścieżkę dochodzenia bez ponoszenia opłat.

Wystarczy wypełnić formularz online na stronie cleanairclaims.co.uk.

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News