Aston Martin Racing wprowadza ekskluzywną kolekcję trzech samochodów wyścigowych

Aston Martin Racing wprowadza ekskluzywną kolekcję trzech samochodów wyścigowych

aston-martin-vantage-legacy-collection

Podaj dalej

Dla miłośników sportowego samochodu Aston Martin Vantage poprzedniej generacji, oficjalny dział sportów motorowych brytyjskiego producenta, przygotował specjalną ofertę.

aston-martin-vantage-gt3

Wyjątkowy pakiet dla zwycięzców

Kolekcję Vantage Legacy tworzą, zwycięzca z Le Mans V8 Vantage GTE, V12 Vantage GT3 i Vantage GT4.  Każdy samochód wchodzący w skład zestawu jest wykończony w kolorystyce zieleni z żółtymi akcentami.

Vantage GT4 zadebiutował w 2009 roku. Wiele ze 107 zbudowanych jednostek nadal bierze udział w wyścigach. W ramach pakietu zbudowano nr 108. To ostatni samochód.aston-martin-vantage-gt3-from-vantage-legacy-colection

V12 Vantage GT3, zadebiutował w 2012 roku. Zdobył tytuły w latach 2013, 2015, 2016 i 2018.  W zeszłym roku zastąpił go nowy. Do końca produkcji w 2017 roku, zbudowano tylko 46 samochodów.

Ostatniego z kolekcji, V8 Vantage GTE, zbudowano jedynie sześć egzemplarzy. Zdobył siedem tytułów i dwukrotnie zwyciężył w Le Mans. Dlatego GTE z tej kolekcji jest siódmym, i ostatnim wyprodukowanym samochodem.

aston-martin-vantage-gte

Najbardziej utytułowany samochód wyścigowy w WEC

Vantage jest jednym z najpiękniejszych samochodów sportowych jakie Aston Martin zbudował. Śledząc jego karierę torową, jest też jednym z najbardziej utytułowanych samochodów Astona Martina w sportach motorowych.

aston-martin-vantage-legacy-collection
Aston Martin Vantage Legacy Collection

„Dla kolekcjonera, to trio Aston Martin Racing Vantage stanowi ostateczny hołd złożony marce w okresie beztroski w międzynarodowych wyścigach samochodów sportowych” – powiedział David King, prezes Aston Martin Racing. „Podczas gdy od tego czasu Aston Martin osiągnął rekordowe tytuły mistrzostw świata dzięki turbodoładowanemu silnikowi V8 Vantage obecnej generacji, fundamenty wielkiego sukcesu oryginalnego samochodu zdobyły jego wielbicieli na całym świecie i sprawiły, że stał się zdecydowanym faworytem fanów w wyścigach. Kolekcja Legacy to piękna wizytówka tego wspaniałego samochodu ”.

Producent nie podał ceny kolekcji Vantage Legacy Collection.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News