Mercedes EQ S. Elektryczny odpowiednik klasy S

Mercedes EQ S. Elektryczny odpowiednik klasy S

Mercedes EQ S. Elektryczny odpowiednik klasy S

Podaj dalej

Po premierze modelu EQ C Mercedes postanowił pokazać kolejny model, który ma ujrzeć światło dzienne.

Już w 2020 roku na rynku pojawić ma się elektryczny flagowiec koncernu i odpowiednik spalinowej S-klasy – Mercedes EQ S. Według przecieków samochód nie będzie w 100% odpowiednikiem klasy S a bliżej ma mu być do obecnego CLS-a. EQ S bezpośrednio konkurować ma z Teslą S i Porsche Taycan, ale poziom komfortu i wyposażenia ma przewyższać ten z topowej limuzyny Porsche.

Nowy Mercedes ma bazować na platformie MEA2 – nowym podwoziu zaprojektowanym wyłącznie dla samochodów elektrycznych. MEA2 będzie w 100% z aluminium i będzie miała całkowicie płaską podłogę, a gabarytowo ma plasować się pomiędzy modelami E i S.

Jeśli chodzi o jednostkę napędowa to najprawdopodobniej w EQ S, znajdziemy dwa silniki elektryczne (przy osiach) o łącznej mocy 408 KM i momencie obrotowym 765 Nm oraz baterii 80 kWh.

Równocześnie z EQ S na rynek może trafić EQ A, bazujący na najmniejszym modelu marki. W późniejszym okresie do gamy ma dołączyć sedan (odpowiednik klasy C) konkurujący z Teslą S oraz crossover. Mówi się też o Smarcie z serii EQ oraz sportowym samochodzie zaprojektowanym przez Mercedes-AMG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News