Projektanci elektrycznego BMW zaszaleli! Samochód będzie generował niesamowity dźwięk

Projektanci elektrycznego BMW zaszaleli! Samochód będzie generował niesamowity dźwięk

Podaj dalej

Kilka dni temu BMW zaprezentowało swój nowy elektryczny samochód. SUV będzie nosił nazwę iX3 i – co ciekawe – będzie generował dosyć niesamowity dźwięk. I nie mamy tu na myśli dźwięku opon sunących po asfalcie.

Nowe BMW iX3 będzie produkowane tylko w Chinach. Eksperci podkreślają, że taki stan rzeczy będzie w niedalekiej przyszłości normą. Europa jest dla wielu producentów po prostu nieopłacalna, a zarobku trzeba będzie szukać na innych rynkach, np. właśnie chińskim.

Można rozmawiać o osiągach tego samochodu, o tym ile ma mocy, jak się rozpędza, ile potrafi przejechać na jednym ładowaniu itd. Moglibyśmy, ale po co? W przypadku elektrycznego SUV-a od BMW nie to jest akurat najciekawsze.

BMW iX3. Elektryk z pięknym dźwiękiem?

To kwestia gustu. Natomiast mamy o czym mówić. W przypadku samochodów elektrycznych o dźwiękach raczej nie dyskutujemy. A jeśli już, to w bardzo negatywnym świetle. Ale w przypadku BMW jest inaczej. iX3 będzie generowało dźwięki!

Oczywiście będą one sztuczne. Ale co z tego… Co ciekawe, do stworzenia dźwięków w samochodzie zatrudniony został… Hans Zimmer, czyli zdobywca m.in. Oscara. Dźwięk będzie generowany przez znajdujące się w samochodzie syntezatory. Co wy na to?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News