Koszmarne wiadomości dla kierowców. Tak drogiego OC nie było od dawna. Co za tempo wzrostów

Koszmarne wiadomości dla kierowców. Tak drogiego OC nie było od dawna. Co za tempo wzrostów

oc ubezpieczenie cena (2)

Podaj dalej

Czy nadszedł czas potężnych wzrostów cen OC? Eksperci mówią wprost, że tanio już było, a teraz będzie wyłącznie drożej. To koszmarne wiadomości dla kierowców. Najpierw ceny paliw, a teraz jeszcze to.

Na „biznes.interia.pl” czytamy, że w pierwszym kwartale 2021 roku średnia cena OC wyniosła 575 zł. Teraz natomiast, na półroczu, wzrosła już do 600 zł. I raczej nie należy się spodziewać, aby ceny nagle zaczęły spadać. Nie ma ku temu dosłownie żadnych uwarunkowań na rynku. Jeśli ceny się zmienią, to wyłącznie będą wzrastać.

oc ubezpieczenie cena
fot. pixabay

Oczywiście w całym kraju te ceny są różne. 600 zł to aktualna średnia. Ale dla przykładu w pomorskim trzeba zapłacić średnio 689 zł, w mazowieckim 665 zł, a w podkarpackim tylko… 515 zł. Tak samo jest zresztą w miastach. Dla przykładu w Gdyni – jak podaje „biznes.interia.pl”, średnia cena to aż 775 zł.

oc ubezpieczenie cena
fot. pixabay

Zbliżamy się powoli do cen z pierwszego półrocza 2020 roku, kiedy to średnia cena wynosiła 635 zł. Byś może w tym roku dojdziemy jeszcze do takiego pułapu, albo nawet go przekroczymy. Niestety, to nie są dobre informacje dla kierowców.

Przeczytaj również