Kosiarka Honda "Mean Mower V2" jest szybsza od Audi R8 czy Ferrari Portofino

Kosiarka Honda "Mean Mower V2" jest szybsza od Audi R8 czy Ferrari Portofino

Podaj dalej

Honda Mean Mower V2 może pochwalić się lepszym stosunkiem mocy do masy niż Bugatti Chiron.

Japoński producent właśnie sięgnął po dość niespotykany Rekord Księgi Guinnessa. Kosiarka o nazwie „Mean Mower” korzysta z 200-konnego silnka o pojemności 999 cm3, który na codzień występuje w motocyklu CBR1000RR.

Od dziś kosiarka może pochwalić się tytułem najszybszej od 0 do 160 km/h. Bo najwyraźniej coś takiego faktycznie istnieje.

Zawodniczka W Series Jess Hawkins w ubiegłym miesiącu ustanowiła nietypowy rekord na niemieckim Lausitzringu. Po dwóch podejściach jej średnie tempo od 0 do 160 km/h wyniosło… 6,29 sekundy.

To wynik lepszy niż osiągają Audi R8, Aston Martin DBS Superleggera, czy Ferrari Portofino. A żaden z nich nie potrafi strzyc trawy.

Tak – aby sięgnąć po rekord Honda musiała udowodnić, że jej „Mean Mower” przy tych osiągach wciąż jest w stanie kosić trawę. Do tego celu wykorzystuje dwa silniki elektryczne, które napędzają karbonowe łopatki.

W przepisach bicia rekordu jest również mowa o tym, że kosiarka musi… przypominać kosiarkę. Ten zapis został stworzony z pewnością z myślą o tym, by nikt przypadkiem nie przytwierdził noży do Ferrari 488 Pista, czyniąc je kosiarką.

Według Hondy, Mean Mower V2 rozpędził się do 240 km/h na torze Lausitzring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News