Gigantyczne wynagrodzenie dla kierowców ciężarówek! Blisko pół miliona złotych!

Gigantyczne wynagrodzenie dla kierowców ciężarówek! Blisko pół miliona złotych!

truckerzy z udogodnieniami

Podaj dalej

Wzrost wynagrodzeń związany z rozpędzającą się światową inflacją powinien być faktem. Niestety w większości państw pensja, która pozwala przezwyciężyć coraz wyższe koszty życia, jest luksusem. Na szczęście istnieją profesje, w których pracownicy mogą liczyć na gigantyczne wynagrodzenia!

Aktualnie branżą, która cierpi na spory deficyt rąk do pracy, jest transport. Z tym wyzwaniem boryka się niemal cały świat, ponieważ długotrwała izolacja od najbliższych, duże obciążenie psychiczne, a także ryzyko wypadku, są czynnikami, które zniechęcają do podjęcia się tej pracy. Magnesem dla nowych kierowców mogą być jednak wysokie zarobki.

Obawa przed ukrytymi kosztami współpracy!

Niestety samo ogłoszenie o atrakcyjnych zarobkach może być jedynie haczykiem dla osób, które poszukują szybkiego wzbogacenia się. Bardzo często, gdy poznamy szczegóły umowy, dowiadujemy się, że pracodawca przenosi na nas większość obciążeń finansowych i realnie w kieszeni zostaje nam dużo mniej pieniędzy.

W związku z tym bardziej doświadczeni kierowcy z dużym dystansem podchodzą do bardzo lukratywnych ofert pracy. Taka sytuacja utrzymuje się na terenie Starego Kontynentu oraz w Ameryce Północnej. Jednak znana na całym świecie firma Walmart przekonuje, że ich oferta należy do godnych zaufania.

Gigantyczne zarobki od firmy Walmart

Stany Zjednoczone bardzo często nazywa się rajem dla kierowców ciężarówek. Kultowe produkcje w postaci filmu „Konwój” rozbudzają wyobraźnię i do dzisiaj mogą być inspiracją do chwycenia za koło kierownicy. Chociaż nowoczesne regulacje prawne w USA nieco ograniczyły szeroko rozumianą wolność transportu, ciągle gigantyczne przestrzenie, piękne krajobrazy i amerykański styl życia przyciągają do siebie niczym magnes.

Pixabay

Zdaję sobie doskonale z tego sprawę firma Walmart. Jak podaje portal Trans.info, amerykański gigant zapowiedział, że jego kierowcy otrzymają nawet 110 tys dolarów amerykańskich rocznie. Co bardzo ważne nie jest to wynagrodzenie obciążone dużymi kosztami dodatkowymi.

Problemem jest wiza i doświadczenie za kierownicą

W przypadku kierowców z Europy dokumenty upoważniające do prowadzenia pojazdu ciężarowego nie są zbytnio uznawane. Również doświadczenie zdobyte na europejskich szlakach ma niewielkie znaczenie. W związku z tym trzeba liczyć się z tym, że przychodzimy do pracy i jesteśmy traktowani, jako pracownicy bez doświadczenia.

samochód znaki euroband europasek tablica rejestracyjna
fot. pixabay

Osobną kwestią jest loteria wizowa i konieczność spełnienia szeregu formalności, żeby otrzymać zieloną kartę. Na szczęście można otrzymać pracę, która jest objęta pewnego rodzaju wsparciem dla osób zainteresowanych pracą w USA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News