Kierowcy notorycznie roztrzaskują się na jednym kamieniu. Zyskał już status atrakcji turystycznej

Kierowcy notorycznie roztrzaskują się na jednym kamieniu. Zyskał już status atrakcji turystycznej

Podaj dalej

Największe miasto amerykańskiego stanu Nebraska, Omaha ma dość zaskakującą atrakcję turystyczną. To z pozoru zwykły kamień, który jest jednak ciągłym świadkiem abstrakcyjnych wypadków samochodowych.

W ciągu ostatnich sześciu tygodni co najmniej sześciokrotnie wzywano służby do odholowania samochodów, które się o niego rozbiły. Wzrastająca częstotliwość kamienia sprawiła, że ten obiekt ma już dedykowaną grupę na Facebooku oraz dedykowaną lokalizację na Mapach Google jako The West Maple Omaha Rock.

W przypadku wielu kolizji ludzie zachodzą w głowę, jak w ogóle możliwe było, np. zawiśnięcie samochodu na tym kawałku skały. Sporo osób zaczęło mu przypisywać kosmiczne właściwości, chociażby o tym, iż jest to kawałek meteorytu. Podobno zdarzyli się szaleńcy, którzy celowo roztrzaskiwali auto, aby zrobić sobie zdjęcie przy N 156th Street.

Okoliczni mieszkańcy często przystrajają najsłynniejszy kamień w Omaha. Często można go spotkać z oczami, a w chłodniejsze dni z szalikiem jednego z domów magii znanego z „Harry’ego Pottera”. Wkrótce „Rocko” (jak go nazywają) zapewne przywdzieje jakieś świąteczne ubranie. Może wtedy będzie bardziej zauważalny przez kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News