W ten piątek strajk w całym kraju. Podróżujących czeka prawdziwy komunikacyjny paraliż

W ten piątek strajk w całym kraju. Podróżujących czeka prawdziwy komunikacyjny paraliż

mandat przepisy policja zatrzymanie postój

Podaj dalej

Zaplanowany na najbliższy piątek strajk może oznaczać komunikacyjny paraliż. Zatrzymanie ruchu w całym kraju będzie miało miejsce od 3 rano do 11 rano. Wielu dojeżdżających do pracy czy odwożących dzieci do szkoły będzie miało ogromny problem. 

Strajk będzie bardzo problematyczny dla podróżujących

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki
fot. pixabay

Osoby dojeżdżające do pracy w Niemczech doświadczają w piątek powszechnych zakłóceń po tym, jak związek kolejowy i transportowy EVG ogłosił ogólnokrajowy strajk w ruchliwych godzinach porannych, dotykając krajowego operatora Deutsche Bahn. 

Strajk, który zbiega się z oddzielnym strajkiem na trzech lotniskach, obejmuje 50 firm kolejowych i potrwa od 3 do 11 rano. „Ani jeden pociąg nie będzie kursował (w kraju)”, powiedział przedstawiciel EVG, Cosima Ingenschay. 

Inny przedstawiciel związku, Kristian Loroch, zagroził w przyszłości kilkudniowym strajkiem, jeśli pracodawcy nie poprawią swojej oferty. Deutsche Bahn powiedział, że strajk będzie miał ogromny wpływ na krajową sieć kolejową. 

Zatrzymanie nastąpi w całym kraju

kierowcy podatek za jazdę
fot. freepik

„EVG całkowicie straciło poczucie proporcji i nastawia się tylko na chaos”. Powiedział członek zarządu Deutsche Bahn ds. zasobów ludzkich, Martin Seiler. Powiedział, że strajk dotknie również pociągi dalekobieżne, a jego wpływ będzie kontynuowany po zakończeniu akcji.

Wysoka inflacja w największej gospodarce Europy doprowadziła w ostatnich miesiącach do strajków. Pracownicy domagają się wyższych płac, aby zrekompensować rosnące koszty utrzymania. Związek Verdi wezwał również pracowników kontroli bezpieczeństwa do strajku na trzech lotniskach w czwartek i piątek, a lotnisko w Hamburgu twierdzi, że w rezultacie wszystkie odloty zostaną odwołane. 

EVG, która negocjuje w imieniu 230 000 pracowników, domaga się podwyżki płac o 12% lub przynajmniej dodatkowych 650 euro miesięcznie. Państwowa Deutsche Bahn zaoferowała o 5% więcej i jednorazowe płatności do 2500 euro. Kolejna runda negocjacji płacowych między obiema stronami odbędzie się w przyszły wtorek.

Zdjęcie główne: pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News