Tak przyspiesza 740-konne Audi RS6-R po hardkorowym tuningu niemieckiego ABT

Zaledwie kilka dni po tym, jak niemiecki tuner ABT wypuścił epickie Audi RS6-R, nadszedł czas na ponad 4-minutową prezentację jego możliwości w akcji. Tak przyspiesza ponad 700-konna bestia.

Tak przyspiesza 740-konne Audi RS6-R po hardkorowym tuningu niemieckiego ABT
Podaj dalej

Produkt ABT est dużo bardziej agresywny od „standardowego” RS6. Wszystko to za sprawą m. in. przeprojektowanego przedniego zderzaka, czy splittera wykonanego z włókna węglowego. Ten sam materiał został wykorzystany przy bocznych lusterkach, listwach progotowych czy tylnym spojlerze. Samochód otrzymał również 22-calowe felgi i nowy tylny dyfuzor.

Jeśli chodzi o wydajność, 4-litrowy silnik Audi V8 z podwójnym turbodoładowaniem w tym super kombi wyciąga obecnie 740 KM i dysponuje momentem obrotowym w postaci 920 Nm. To znacznie więcej niż standardowe 600 KM i 800 Nm.

Audi RS6 po opuszczeniu fabryki przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy, ale dzięki modyfikacjom tunera ABT setkę uda się osiągnąć o 0,4 sekundy szybciej. Wzrost wydajności osiągnięto dzięki nowym turbosprężarkom, intercoolerowi ABT, tuningu oprogramowania i nowemu układowi wydechowemu.

Na tym modyfikacje się jednak nie kończą. Tuner zdecydował się również na sprężyny o regulowanej wysokości, stabilizatory ABT i modyfikacje wnętrza, w tym nowe maty podłogowe, światła wejściowe, czy charakterystyczną kierownicę z włókna węglowego.

ABT zamierza zbudować tylko 125 egzemplarzy swojego super kombi RS6-R. Ceny pakietu (nie wliczając w to ceny nowego auta) zaczynają się od 69 900 euro.

Przeczytaj również