Skoda Fabia z rekordowo dużym przebiegiem! Diesel 1.4 TDI jeszcze nie nadaje się na złom! [ZDJĘCIA]

Skoda Fabia z rekordowo dużym przebiegiem! Diesel 1.4 TDI jeszcze nie nadaje się na złom! [ZDJĘCIA]

skoda-fabia-kombi-14-tdi-diesel

Podaj dalej

Skoda Fabia z rekordowo wysokim przebiegiem pojawiła się na sprzedaż na niemieckim portalu mobile.de. Choć samochód nie wygląda najpiękniej na świecie, trzeba przyznać, że zasługuje na szacunek. Ten malutki Diesel 1.4 TDI przez 16 lat pracy spisywał się bez zarzutu i wciąż jest w bardzo dobrym stanie. 

Skoda z rekordowo dużym przebiegiem

skoda-fabia-kombi-14-tdi-diesel-2

Często piszemy o samochodach z rekordowo wysokimi przebiegami. Niedawno rzucił się nam w oczy Peugeot RCZ, którym jakiś francuski masochista zrobił rekordowo dużą liczbę kilometrów. Tym razem to Skoda Fabia, której licznik zatrzymał się na niezwykle dużym wyniku. 

Oczywiście, ta Skoda już dawno nie wygląda jak nowa. Ma zabrudzone światła, zdewastowane wnętrze, ale cena odpowiada jej stanowi. Mimo nie najlepszego stanu, ta Skoda wciąż zasługuje na szacunek. Jej mały Diesel 1.4 TDI spisał się na medal. 

skoda-fabia-kombi-14-tdi-diesel-2

Zazwyczaj samochody z dużymi przebiegami to wygodne, duże krążowniki, jak chociażby Skoda Superb, czy nawet Skoda Octavia. Taką Fabią zrobienie takiej liczby kilometrów musiało być lekko męczące, czyż nie?

Cena adekwatna do stanu

Srebrna Fabia ma na swoim liczniku niesamowite 557 000 kilometrów, a według sprzedawcy samochód nie jest jeszcze gotowy, by oddać go na złom. Samochód ma ważny holenderski przegląd techniczny i jest wystawiony za 990 euro, czyli około 4500 zł. To tyle, co trzeba dać za przyzwoity rower. 

skoda-fabia-kombi-14-tdi-diesel-2

Samochód został po raz pierwszy zarejestrowany w lipcu 2005 roku, a więc niedawno obchodził swoje 16-lecie eksploatacji. Wychodzi, że jedyny właściciel robił nią ok. 35 000 kilometrów rocznie. Nie jest to więc jakiś rekordowo duży wynik, ale przez 16 lat trochę się nazbierało. No i pamiętajmy, że mówimy o małym aucie, które nie czuje się zbyt komfortowo na autostradach. 

Zdjęcia w aukcji nie są zbyt dobre, ale Skoda ma kilka dolegliwości, jak chociażby zamglone reflektory, czy mocno zużyte wnętrze. Pod maską pracuje silnik 1.4 TDI w wersji 73 KM. Samochód był cały czas w rękach jednego właściciela, który regularnie o niego dbał. 

skoda-fabia-kombi-14-tdi-diesel-2

Sam fakt, że samochód wciąż jest w stanie przejść holenderski przegląd, jest dość imponujący. Jeśli byłbyś zainteresowany sprowadzeniem Fabii z takim przebiegiem, auto stoi w Rotterdamie w Holandii. 

Przeczytaj również