OHO! Możesz przerobić Dacię Duster z SUV-a w... szalone kombi. To nie żart - cena tego pakietu jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

OHO! Możesz przerobić Dacię Duster z SUV-a w... szalone kombi. To nie żart - cena tego pakietu jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

dacia-duster-szalone-kombi-prior

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna takie przeróbki pozostawały tylko w sferze projektów i komputerowych renderów, ale z dniem dzisiejszym możemy ogłosić, że twoja Dacia Duster może w kilka chwil stać się szalonym kombi. Ten pakiet trafił na sprzedaż a jego cena jest zaskakująco niska. Czy czeka nas zalew stuningowanych Dacii Duster? Jeśli mają tak wyglądać, to czemu nie! 

Ta Dacia Duster to nie żart!

dacia-duster-szalone-kombi-prior

Wielu myślało, że koncepcyjna Dacia Duster w wersji kombi to tylko żart. Ale ten samochód został stworzony naprawdę i ty również możesz go mieć. Oprócz swojego wyglądu, przyciąga również atrakcyjną ceną. 

W zeszłym roku zobaczyliśmy ten projekt po raz pierwszy. Wtedy wszyscy pukali się po głowie – Dacia Duster nie jest przecież w kręgu zainteresowań tunerów. A nawet jeśli, to zazwyczaj chodzi tylko o drobne usprawnienia, odpowiadające osobom o ograniczonym budżecie. A do „poważnego” tuningu pozostawały samochody takich marek jak Audi, BMW, czy Mercedes. Ale taki stan rzeczy przechodzi już do historii. 

Już nie SUV, a szalone kombi

dacia-duster-szalone-kombi-prior

Mamy tu naprawdę skomplikowaną konstrukcję, która sprawia, że Dacia staje się znacznie niższa i szersza, a z SUV-a przekształcona jest w brutalne kombi. Jakby tego było mało, za całym pomysłem stoi firma Prior Design, która do tej pory modyfikowała Audi, Bentleye czy BMW. Dlaczego więc teraz zajęli się Dusterem?

Już w chwili publikacji pierwszych renderów tunerzy zapewniali, że taki pakiet naprawdę powstanie. Choć gdy wpadli na jego pomysł, miał pozostać tylko w sferze komputerowych Renderów. 

Firma stworzyła cały produkt komercyjny, powszechnie dostępny zestaw akcesoriów nazwany Duster Widebody. Przeróbki mogą być wykonane nawet w twoim domu. Poniżej widzimy ostateczny wygląd auta i choć jest on nieco bardziej umiarkowany w porównaniu do oryginalnych renderów, wciąż jest bardzo szalony.

dacia-duster-szalone-kombi-prior

Cena jest zaskakująco niska

Zaskakujący jest nie tylko wygląd samochodu, ale również cena takiego zestawu. Prior Design oferuje go za zaledwie 2999 euro (13 000 zł) w całości. Możesz kupić też pojedyncze części osobno. Wśród zestawu znajdziemy akcesoria do karoserii, ale za koła i sprężyny obniżające trzeba dopłacić osobno. Mimo to, za całość nie zapłacicie więcej niż 20 000 euro (80 000 zł) – ale już z całym samochodem!

dacia-duster-szalone-kombi-prior

To dość spora suma jak za Dustera, ale przyznajcie, taka Dacia wyróżniałaby się na skali całego kraju. Ciekawi jesteśmy, jak dużą liczbę pakietów sprzeda firma Prior Design, jednak biorąc pod uwagę niską cenę spodziewamy się, że to będzie strzał w 10. Oczywiście, klienci Dacii nie kupują swoich samochodów po to, aby je tuningować, ale skoro jest taka opcja, na pewno znajdą się chętni. Jak podoba się wam taki pomysł? Przerobilibyście swoją Dacię na szalone kombi?

dacia-duster-szalone-kombi-prior

Przeczytaj również