Odebrał nową Dacię prosto z salonu. W samochodzie brakowało podstawowych "instrumentów". Ale jaja!

Odebrał nową Dacię prosto z salonu. W samochodzie brakowało podstawowych "instrumentów". Ale jaja!

dacia-lodgy-02

Podaj dalej

Jeden z użytkowników forum „Dacia – polscy użytkownicy” zauważył, że jego Lodgy z 2021 roku nie ma podstawowego wyposażenia. Wydawać by się mogło, że ten element powinien być w każdym samochodzie, ale jednak nie. 

Dacia Lodgy nie ma podstawowych instrumentów

dacia nowe salony z logo

Dacia Lodgy to jeden z najtańszych samochodów dostępnych na rynku. Nikt nie oczekuje od niego cudów – cztery koła, fotele, kierownica. Samochód ma spełniać swój podstawowy cel, do jakiego został stworzony, czyli przewożenie z punktu A do punktu B. 

Nie ma więc mowy o takich luksusach jak klimatyzacja, czy aluminiowe felgi w standardzie. Okazuje się jednak, że w wersji ekonomicznej samochód nie ma nawet najbardziej podstawowych instrumentów, jakie wydawać by się mogło, są niezbędne do bezpiecznego podróżowania. 

Użytkownik forum „Dacia – polscy użytkownicy” na Facebooku zauważył, że jego Lodgy z 2021 roku nie ma.. wskaźnika temperatury silnika na desce rozdzielczej. – W tym mikro komputerze też nie mogę znaleźć. Czyżby ten owoc pracy ludzkiej nie miał czegoś takiego? 

dacia-duster-dci-15-przebieg

Brak wskaźnika temperatury – napraw to sam!

Post wywołał niemałe zainteresowanie, a komentujący zwracali uwagę, że „większość współczesnych aut” nie ma wskaźnika temperatury. Można to jednak zmienić. Jeśli posiadasz samochód marki Dacia, a jednak mimo wszystko chciałbyś kontrolować temperaturę silnika, można „naprawić” ten brak. 

Jednym ze sposobów jest aktywacja wskaźnika temperatury silnika na komputerze poprzez program ddt4all – jak zauważa jeden z użytkowników. Jeszcze inny polecił kierowcom zastosowanie wyświetlacza z technologią HUD. Ten na allegro kosztuje około 200 zł i ma masę danych: prędkość, obroty, napięcie, spalanie, dystans oraz temperaturę silnika. 

Urządzenie wpina się w gniazdo OBD i to wszystko działa, nic więcej. Urządzenie wczytuje dane z komputera. Które cię interesują, wybierasz sam – komentuje. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News