Nowoczesny niemiecki SUV za jedyne 38 tys. złotych. Pod maską oszczędny turbodiesel [ZDJĘCIA]

Nowoczesny niemiecki SUV za jedyne 38 tys. złotych. Pod maską oszczędny turbodiesel [ZDJĘCIA]

uzywany-suv-opel-crossland

Podaj dalej

Samochody typu SUV cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Ale niektóre modele są dużo bardziej poszukiwane od innych, dzięki czemu ceny tych drugich potrafią być bardzo atrakcyjne. Ten rodzinny, niemiecki SUV kosztuje dziś naprawdę niewielkie pieniądze, choć ma kilka niedociągnięć, na które trzeba zwrócić uwagę. Ale poza tym, to idealny wybór. 

Ten SUV to świetna opcja za rozsądne pieniądze

uzywany-suv-opel-crossland
fot. Opel

Niedoceniany rodzinny SUV od Opla może być twój już za jedyne 38 000 zł. Jeśli chcesz porządny samochód o nowoczesnym designie za ciekawe pieniądze, powinieneś rozważyć właśnie taki zakup. Należy jednak liczyć się z faktem, że samochód nie jest królem niezawodności. Ale o tym później. 

Swego czasu Opel był królem wśród producentów minivanów. Modele takie jak Meriva, czy Zafira, trafiały rocznie do setek tysięcy klientów, a jeszcze na początku tego tysiąclecia niemiecki producent sprzedawał prawie pół miliona samochodów rocznie. Kilka lat później klienci zaczęli skłaniać się jednak ku SUV-om. Oba wspomniane samochody zaczęły wypadać z rynku, a Opel zastąpił oba samochody. 

uzywany-suv-opel-crossland
fot. Opel

W ich miejsce pojawił się co raz bardziej popularny segment SUV. W międzyczasie Opel trafił pod skrzydła koncernu PSA. Następca Zafiry – Opel Grandland – to zatem niejako Citroen C5 Aircross czy Peugeot 3008/5008. Mniejszy Crossland (następca Merivy) zbudowany jest na platformie PF1, podobnie jak Citroen C3 Aircross i Peugeot 2008. 

Niski przebieg i świetna cena – ale na co uważać?

Dziś skupiamy się na mniejszym z dwóch SUV-ów, który podobnie jak Meriva, może z powodzeniem służyć jako samochód rodzinny. Ale głównie będzie atrakcyjny z powodu gwałtownych spadków wartości. Wynika to z faktu, że ludzie nie przyjęli zbyt entuzjastycznie nowego modelu, nie jest on również najbardziej niezawodny. 

Na rynku aut używanych 5-letnie samochody z przebiegiem poniżej 100 000 kilometrów zaczynają się już od 38 000 zł. Pod maską możemy wybrać nawet 1,6-litrowego turbodiesla z bogatym wyposażeniem. 

uzywany-suv-opel-crossland
fot. Opel

Nie wszystko jest jednak takie różowe. Według aktualnych statystyk TUV, Crossland nie należy do niezawodnych samochodów. W swojej kategorii wiekowej zajmuje dopiero 122. miejsce. Występują problemy z hamulcami, podwoziem, światłami, mogą pojawić się też wycieki oleju. Jeśli zatem zdecydujecie się na taki zakup, musicie przed jego dokonaniem porządnie obejrzeć samochód z każdej strony. Co ciekawe, samochód nie ma żadnych problemów z korozją. 

Reszta auta jest już dużo lepsza. Wnętrze zachwyca przestronnością i dostępnym wyposażeniem. Znajdziemy tu ergonomiczne fotele AGR, które można elektronicznie regulować w wielu kierunkach. Mimo pewnych niedociągnięć, używany Opel Crossland stanowi bardzo ciekawą alternatywę z punktu widzenia osiągów do ceny. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News