Masz samochód zasilany LPG? Mamy dla ciebie fantastyczne wiadomości - zyskasz nawet kilka tys. złotych!

Masz samochód zasilany LPG? Mamy dla ciebie fantastyczne wiadomości - zyskasz nawet kilka tys. złotych!

Opel Astra LPG

Podaj dalej

Napęd LPG wciąż jest bardzo popularny w Polsce, a kierowcy posiadający w swoich garażach tego typu samochody mogą już otwierać szampany. Wasze samochody są bowiem o kilka tysięcy złotych więcej warte niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jak to możliwe? Wyjaśniamy.

Masz auto z LPG? To jak byś wygrał na loterii!

Opel PL

Nowe samochody są dziś horrendalnie drogie. Za gołą Octavię musimy zapłacić grubo ponad 100 000 zł. Ale nawet nie to jest największym problemem – problemem jest dostępność. Na samochody często trzeba czekać grubo ponad rok… 

A potem okazuje się, że wymarzony i wyczekany samochód nie ma takiego wyposażenia, za jakie zapłaciliśmy. Spróbujcie się kłócić! Dealer odeśle was z kwitkiem i sprzeda wasz samochód w kilka sekund innemu oczekującemu. Do tego dochodzą jeszcze ogromne ceny paliw. Benzyna, Diesel czy LPG dawno nie były tak drogie. 

To wszystko sprawia, że kierowcy w tych niepewnych czasach coraz częściej sięgają po samochody używane. Albo nie chcą czekać, albo przepłacać. To z kolei prowadzi do tego, że są one coraz droższe. A samochody napędzane na LPG podrożały w ciągu ostatniego roku najbardziej. 

Opel Astra LPG
fot. Opel

Wzrost jest ogromny

Używane elektryki w porównaniu do zeszłego roku podrożały o 9%, a hybrydy o 5%. Benzyna i Diesel jest droższa o około 9-10%. Ceny poszły najbardziej do góry jeśli chodzi o samochody napędzane LPG – tutaj wzrost jest nawet 20%! Oznacza to, że jeśli wasz samochód w zeszłym roku był warty 40 000 zł, dziś możecie dostać za niego nawet 48 000 zł. Nieźle, prawda? 

Wzrost cen samochodów na LPG wynika z faktu, że mniej zamożni ludzie mają dużo mniejszy wybór, niż cała reszta. Używane auta na LPG schodzą jak cieple bułeczki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News